Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Asia - Phoenix
Jaar van release: 2008
Label: Frontiers Records
Asia - Phoenix
Wederom een release van een band die, net als Phoenix zélf, uit zijn as is herrezen. Men is er in geslaagd om de originele bezetting weer tot één Asia te smeden, ondanks de driedubbele bypass operatie die zanger John Wetton moest ondergaan. Wetton had onlangs nog twee leuke releases in de wereld geslingerd met keyboardist Geoff Downes onder de naam Icon, en een deel van dat songmateriaal wees al een eindje naar Asia. Geen verrassing dat de reunie-tour van 2006/2007 zo'n succes was, afgesloten met de release van een live DVD.

Nu zijn er momenteel 2 Asia's: deze, in de originele bezetting, en een "Asia featuring John Payne", waarmee Payne ook zijn deel van het legaat wenst voort te zetten; ook díe band is bezig met schrijven en opnemen, met o.a. vers in de gelederen Erik Norlander op keyboards (en die kennen we weer van Lana Lane). Bent u er nog bij? Mooi.

Want dit album loont de moeite ! Naast het coverwerk van Roger Dean (o.a. Yes) schotelt dit Asia ons wederom een aantal briljantjes voor. Het album als geheel beschouwd is een zeer prettige luisterplaat, met een diversiteit aan ballades, soft rock en symphonische hoogstandjes. De productie is uitstekend te noemen. Als rocker Never Again het bal opent en het ijs breekt voor de afwachtende luisteraar belooft er een heuse sypmhrockplaat op ons te zijn afgekomen. Na Nothing's Forever is het rockgehalte van dit schijfje wel vernoemd, want wat volgt zijn ballads, symphonische genietliedjes en een enkele potentiële hitsingle (Alibis).

Dat Wetton nog een stukje autobiografie plaatst met An Extraordinary Life geeft volgens de band zelf aan dat men graag de emoties en het enthousiasme deelt met de vele fans die de band rijk is. Met deze release zullen er dat weer een hoop meer zijn.

Tracklist:
1. Never Again
2. Nothing's Forever
3. Heroine
4. Sleeping Giant / No Way Back / Reprise
5. Alibis
6. I Will Remember You
7. Shadow Of A Doubt
8. Parallel Worlds / Vortex / Deya
9. Wish I'd Known All Along
10. Orchard Of Mines
11. Over And Over
12. An Extraordinary Life

Score: 88 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 6 mei 2008

Asia - Phoenix
Reactie van Jeroen op 06-05-2008 om 22:55u
Score: 80 / 100

Leuke cd weer, maar ik had niet anders verwacht. Hoewel ik licht de voorkeur geef aan de line/up met Payne, vind ik dit toch wel erg goed.
Ik ben benieuwd wat meneer Payne ons gaat brengen, maar met deze cd hebben we er in ieder geval weer leuk cdtje bij. Wetton klinkt ouderwets sterk, Downes is nog altijd goed bezig en Howe strooit met uitstekende (relaxte) solo uitstapjes.

Enige minpuntjes is dat het allemaal wel heel erg soft is. Ik had liever hier en daar nog wat extra pit gehoord. Wat we nu hebben is echter ook erg goed.

Asia - Phoenix
Reactie van ZardoZ op 09-05-2008 om 16:39u
Score: 78 / 100

Ik ben erg benieuwd naar de uiteindelijke toekomst van deze lineup. Met een verwachte Yes reunie in het vooruitzicht en gezien de gezondheid van Wetton, denk ik dat het na dit album en de komende tour ophoudt voor Asia en dat alleen Wetton / Downes structureel actief zullen blijven als muzikaal duo.

Sowieso klinkt dit vaak al als een goede ICON (Wetton / Downes) plaat.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.