Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dr. Know (Bad Brains) - 68
  • Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 46
  • Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 67
  • Warren Fitzgerald (The Vandals) - 58

Vandaag overleden:
  • Johnny Ramone (Ramones) - 2004
  • Mick Schauer (Clutch) - 2019
  • Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
  • Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Review

Asia - Phoenix
Jaar van release: 2008
Label: Frontiers Records
Asia - Phoenix
Wederom een release van een band die, net als Phoenix zélf, uit zijn as is herrezen. Men is er in geslaagd om de originele bezetting weer tot één Asia te smeden, ondanks de driedubbele bypass operatie die zanger John Wetton moest ondergaan. Wetton had onlangs nog twee leuke releases in de wereld geslingerd met keyboardist Geoff Downes onder de naam Icon, en een deel van dat songmateriaal wees al een eindje naar Asia. Geen verrassing dat de reunie-tour van 2006/2007 zo'n succes was, afgesloten met de release van een live DVD.

Nu zijn er momenteel 2 Asia's: deze, in de originele bezetting, en een "Asia featuring John Payne", waarmee Payne ook zijn deel van het legaat wenst voort te zetten; ook díe band is bezig met schrijven en opnemen, met o.a. vers in de gelederen Erik Norlander op keyboards (en die kennen we weer van Lana Lane). Bent u er nog bij? Mooi.

Want dit album loont de moeite ! Naast het coverwerk van Roger Dean (o.a. Yes) schotelt dit Asia ons wederom een aantal briljantjes voor. Het album als geheel beschouwd is een zeer prettige luisterplaat, met een diversiteit aan ballades, soft rock en symphonische hoogstandjes. De productie is uitstekend te noemen. Als rocker Never Again het bal opent en het ijs breekt voor de afwachtende luisteraar belooft er een heuse sypmhrockplaat op ons te zijn afgekomen. Na Nothing's Forever is het rockgehalte van dit schijfje wel vernoemd, want wat volgt zijn ballads, symphonische genietliedjes en een enkele potentiële hitsingle (Alibis).

Dat Wetton nog een stukje autobiografie plaatst met An Extraordinary Life geeft volgens de band zelf aan dat men graag de emoties en het enthousiasme deelt met de vele fans die de band rijk is. Met deze release zullen er dat weer een hoop meer zijn.

Tracklist:
1. Never Again
2. Nothing's Forever
3. Heroine
4. Sleeping Giant / No Way Back / Reprise
5. Alibis
6. I Will Remember You
7. Shadow Of A Doubt
8. Parallel Worlds / Vortex / Deya
9. Wish I'd Known All Along
10. Orchard Of Mines
11. Over And Over
12. An Extraordinary Life

Score: 88 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 6 mei 2008

Asia - Phoenix
Reactie van Jeroen op 06-05-2008 om 22:55u
Score: 80 / 100

Leuke cd weer, maar ik had niet anders verwacht. Hoewel ik licht de voorkeur geef aan de line/up met Payne, vind ik dit toch wel erg goed.
Ik ben benieuwd wat meneer Payne ons gaat brengen, maar met deze cd hebben we er in ieder geval weer leuk cdtje bij. Wetton klinkt ouderwets sterk, Downes is nog altijd goed bezig en Howe strooit met uitstekende (relaxte) solo uitstapjes.

Enige minpuntjes is dat het allemaal wel heel erg soft is. Ik had liever hier en daar nog wat extra pit gehoord. Wat we nu hebben is echter ook erg goed.

Asia - Phoenix
Reactie van ZardoZ op 09-05-2008 om 16:39u
Score: 78 / 100

Ik ben erg benieuwd naar de uiteindelijke toekomst van deze lineup. Met een verwachte Yes reunie in het vooruitzicht en gezien de gezondheid van Wetton, denk ik dat het na dit album en de komende tour ophoudt voor Asia en dat alleen Wetton / Downes structureel actief zullen blijven als muzikaal duo.

Sowieso klinkt dit vaak al als een goede ICON (Wetton / Downes) plaat.

Zoeken
    14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.