Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Royal Hunt - Collision Course
Jaar van release: 2008
Label: Frontiers Records
Royal Hunt - Collision Course
Naast Yngwie Malmsteen kent Scandinavië nóg een muzikale dictator: keyboardspeler André Anderson. De man heeft al meer muzikanten versleten dan ik autobanden, en het schijnt geen gemakkelijk heerschap te zijn. Andersen heeft echter wél vreselijk veel talent, en een goede neus voor het kiezen van de juiste muzikanten. Voor dit album wist hij o.a. Mark Boals (who needs no further introduction) te strikken.

Het rare is dat men dit album de subtitel Paradox II meegeeft terwijl dat op het hoesje nergens te vinden is. Alleen, het biedt minstens dezelfde kwaliteit als Paradox, alweer uit 1996... Van begin tot eind weet dit (luister-)album te boeien, met hier en daar ingewikkelde maar toch toegankelijke melodietjes die zelfs een meezinggehalte hebben. Het epische Principles Of Paradox knalt de speakers uit, en ook Exit Wound is een ijzersterk nummer. Het is duidelijk dat kosten noch moeite zijn gespaard om een legendarisch album uit te geven. Als we de heer Andersen mogen geloven, was het opnameproces ook één groot feest, en dat hoor je terug op deze cd.
Het is bijna niet te beschrijven hoe goed deze cd in elkaar steekt. Wat ik persoonlijk jammer vindt is dat qua concept men het nodig vond om een duit in het zakje te doen waar het gaat om de tegenstellingen tussen Oost en West in de tegenwoordige tijd. Daar hebben we al genoeg mensen over gehoord en gezien.

Hoe je het ook draait of keert, deze cd is een must voor iedereen die wat complexere muziek kan waarderen, met flink wat power en veel muzikaliteit. Tel er bij op dat mannen als Ian Parry en Doogie White hun bijdrage aan deze schijf hebben afgeleverd en je zult na een paar luisterbeurten tot de conclusie komen dat dit een puike plaat is geworden. Half mei doet men de Benelux aan, dus als je je agenda zinvol wilt invullen, ga deze heren aan het werk zien! De website schijnt niet helemaal jofel te werken (ik kom op een vreemde pagina) dus pak MySpace er maar bij.

Tracklist:
1. Principles of Paradox
2. The First Rock
3. Exit Wound
4. Divide and Reign
5. High Noon at the Battlefield
6. The Clan
7. Blood In Blood Out
8. Tears of the Sun
9. Hostile Breed
10. Chaos A.C.

Score: 90 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 20 april 2008

Royal Hunt - Collision Course
Reactie van Hans op 23-04-2008 om 21:31u

De officiële website werkt nu.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.