Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Weapon - Para Bhakti... Salvation
Jaar van release: 2008
Label: Full Moon Productions

Weapon - Para Bhakti... Salvation

Satanisme is nog steeds een thema waar dankbaar gebruik van wordt gemaakt in de black metal. Soms gebeurt dat op een redelijk originele wijze, zoals het oorspronkelijk uit Bangladesh afkomstige Weapon met hun nieuwe EP bewijst. Op Para Bhakti… Salvation krijgen we een variant te horen die vol zit met spirituele zaken en waarin veel elementen uit het hindoeïsme opgenomen zijn, wat in een behoorlijk verfrissend concept resulteert. Op deze manier wordt hun muziek ook gespeeld; het oude en vertrouwde, wat afgewisseld wordt met nieuwe, frisse elementen.

Voordat ik overga op de muziek, eerst even een kleine introductie, want Weapon zal de bekendste niet zijn. We spreken hier dus over het uit Bangladesh afkomstige Weapon, sinds 2005 gelegerd in Canada. Van de oorspronkelijke line-up is alleen oprichter Vetis Monarch nog over. De rest van de band bestaat uit leden die actief zijn in de Canadese scene, in bands als Begrime Exemious, Revenge en Axis Of Advance. Weapon’s oprichting vond plaats in “2003 anno Satanae” en de band bracht tot nu toe twee EP’s en een demo uit. Goed, over naar belangrijkere zaken.

De muziek bijvoorbeeld, want die mag er zeker zijn. Op de twee nummers die deze EP rijk is, krijgen we twee verschillende kanten van Weapon te horen. De traditionele kant wordt het best vertegenwoordigd door Archana. Archana is een behoorlijk razend nummer, met veel stuwende gitaarpartijen en alsmaar doorrazende drums. Halverwege het nummer wordt er een verandering van toon geïntroduceerd, die gepaard gaat met enkele aanstekelijke pingels. Ook zijn een paar gierende gitaarsolo’s te horen, die een uitstekend accent aan dit krachtige nummer meegeven. Menig band zou met nummers als dit een uitstekende release samen kunnen stellen, maar bij Weapon lijkt men niet zo snel tevreden te zijn.

Dat blijkt uit het titelnummer, waarin Weapon laat horen ook tot andere hoogstandjes in staat te zijn. Dit nummer vertegenwoordigt als het ware het innovatieve karakter van de band. Tempo en intensiteit liggen in het begin van het nummer een stuk hoger, maar zakken later in, als melodieuze passages worden gebruikt. Daarnaast zijn in dit nummer meer speelse elementen opgenomen, zoals leuke pingels, pakkende riffjes, opvallende solo’s en dergelijke. Als het tempo verlaagd wordt, dringt goed tot je door dat het gitaarspel een exotisch tintje aan de muziek geeft, wat heel erg benadrukt wordt in de laatste momenten, waarin een soort van ritualistische zang te horen is. Het enige wat aan Para Phakti… Salvation mist, is de kracht die de band presenteerde in Archana. Werken ze hier in de toekomst aan, dan hebben we met een pareltje te maken.

Na het luisteren van deze EP heb ik de indruk dat Weapon een band is die volop in ontwikkeling is; een ontwikkeling waarin onconventionele elementen niet geschuwd worden. Gezien de resultaten die dit drietal tot nu toe geboekt heeft, kan ik dat alleen maar toejuichen. Op naar de volgende release!

Tracklist:
1. Archana
2. Para Bhakti… Salvation (mp3)

Score: 83 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 9 februari 2008

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.