Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Dantalion - Call Of The Broken Souls
Jaar van release: 2007
Label: Det Germanske Folket

Dantalion - Call Of The Broken Souls

Call Of The Broken Souls is alweer het tweede album, dat het Spaanse Dantalion in twee jaar tijd uitbrengt. Het vorig jaar verschenen When The Ravens Fly Over Me heb ik gemist, maar afgaande op recensie daarvan, lijken ze nu een heel andere kant op gegaan te zijn. Dantalion speelt superbrave, melodieuze black metal. Hoewel hun label beweert dat het melancholische black metal in de trant van Shining is, gespeeld met een woede gelijk aan die van een band als Helrunar, staat Call Of The Broken Souls hier in de praktijk mijlenver vanaf.

Hoewel er aan de muziek een licht melancholisch tintje zit, slaat men de plank op dit gebied behoorlijk mis. Een album met een melancholische sfeer, moet in mijn oren bijzonder afwisselend klinken, wil het een goede indruk achterlaten. Shining kan dat, zoals ze met hun laatste album bewezen hebben, maar Dantalion absoluut niet. Eentonigheid is wat dit album kenmerkt, in alle opzichten. In instrumentaal opzicht zit er de nodige variatie in Call Of The Broken Souls, maar deze is te gering en te onopvallend om je te grijpen. Ongeveer drie kwartier lang kabbelt dit album voort op nagenoeg hetzelfde tempo en wordt er bijna in elk nummer dezelfde sfeer gecreëerd. Slechts een enkele keer weten ze dit niveau te ontstijgen, door net even wat feller van leer te trekken, met wat meer enthousiasme dan doorgaans, zoals in het nummer Prophecy Of Sorrow.

Over zanger Zeukram ben ik ook niet erg te spreken. Op vrijwel het gehele album is dezelfde soort zang te horen; eentonig en afstandelijk, met een klein beetje agressie. Dit stelt behoorlijk teleur, want juist op een album met een melancholische sfeer, verwacht ik zang met daarin bijzonder veel emotie te horen. Het enige pluspunt aan dit album vind ik het thema. Dantalion heeft er voor gekozen om de legende van de Santa Compaña het thema van dit album te maken. Een boeiend thema, waar een heleboel over te vertellen valt, maar als de bijbehorende muziek zo slaapverwekkend is als hier het geval is, dan kan ook dit het album niet meer uit het slop trekken.

Tracklist:
1. Antaruxa
2. Wandering Along The Paths (mp3)
3. Cold Winter Dusk
4. Forest Of Laments
5. A Corredoira Das Ánimas
6. Prophecy Of Sorrow
7. Death’s Cold Layer
8. … As The Candle Fades

Score: 50 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 11 januari 2008

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.