Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete act uit de line-up van Dynamo Metalfest 2026?

Amorphis
Bleed From Within
Castle Rat
Damnation
Death Angel
Destruction
Fit For An Autopsy
Godsmack
Helloween
In Flames
Kittie
Lamb Of God
Lowen
Overkill
Primus
Revocation
Ronker
Sanguisugabogg
Slaughter To Prevail
Soulfly
Tailgunner
Testament
Thy Art Is Murder
Urne
een andere band, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
  • 18 juli:
  • Amenra en Ho99o9
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
  • 19 juli:
  • Mindwars en Ruthless
  • Prixoma Flare, Hurryland en Artemis
  • 21 juli:
  • Rose Tattoo
  • 22 juli:
  • D.R.I.
  • Riot City en Aquilla
  • Rose Tattoo
Geen concerten bekend voor 17-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Jackson (Crimson Glory) - 63
  • Dan Seagrave (illustrator) - 56
  • Daniel Liljekvist (Katatonia) - 49
  • Geezer Butler (Black Sabbath) - 77
  • Jason Rullo (Symphony X) - 54
  • Kris Verwimp (illustrator) - 56
  • Mick Tucker (The Sweet)† - 79
  • Paul Hinojos (At The Drive-In) - 51
  • Ron Asheton (The Stooges)† - 78

Vandaag overleden:
  • Chas Chandler (The Animals) - 1996
  • John Coltrane - 1967
  • Pinche Peach (Brujeria) - 2024
  • Robby Steinhardt (Kansas) - 2021
Review

Dantalion - When The Ravens Fly Over Me
Jaar van release: 2006
Label: Det Germanske Folket
Dantalion - When The Ravens Fly Over Me
Bij het Duitse label Det Germanske Folket hebben ze een neus voor kwaliteit. Het label richt zich op Europese pagan/black metal en eerder dit jaar konden we bijvoorbeeld Reinigende Feuer van het eveneens Duitse Orlog in de armen sluiten. Ik deed dat vol enthousiasme. Nu is het label (een tijdje geleden alweer) met het Spaanse Dantalion gekomen, die op hun debuut When The Ravens Fly Over Me een black metal laten horen die vergelijkbaar is met die van Orlog. Hoe geinig.

En dan heb ik het over een overwegend snelle,pittige, pakkende, met regelmaat melodieuze en slepende black, wanneer het allemaal in mid tempo gaat. Niks nieuws, nee, maar wie nieuws wil zet de tv maar aan en gaat zich maar lekker rukken op het gedonderjaag uit politiek Den Haag en bommen in Israel. Hier doen we niet aan politiek. Hier luisteren we naar wat een club Spanjaarden uit Galicië ons allemaal te vertellen heeft en doen we dat niet, dan blijft er een zevental muzikaal niet kinderachtige nummers over. Talent, dat hoor je. Mensen die nummers kunnen schrijven. Mensen die veel black uit het Noorden van Europa in hun cd-rek hebben staan. We kennen het allemaal: niks nieuws, geluiden uit de jaren negentig van de twintigste eeuw. De Gorgoroths, de Dawns, de Dissections, de noem maar op. Maar goed is het wel. Gespeeld met een overtuiging die na-aperij uitsluit. Dit klinkt allemaal als een zelf verworven kunde. Een Spaanse band die klinkt alsof ie uit Noorwegen komt. Of Zweden.

Tracklist:
1. When The Ravens Fly Over Me
2. Grant Me The Eternal Rest
3. Everything Ends
4. Dreadful Outcome
5. Engulfed In Darkness
6. Abyss Of Solitude
7. Only Death Is Real

Score: 80 / 100

Reviewer: Tjitze
Toegevoegd: 8 oktober 2006

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.