Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 oktober:
  • Guilt Trip, Judiciary, Justice For The Damned en Long Goodbye
  • 22 oktober:
  • Deep Sun, Oikoumen en Hel’s Throne
  • Wolvennest, Bedsore en Vigljos
  • 23 oktober:
  • Catharsis en Embers Of Oblivion
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
  • 24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
    21 november:
  • Accept, Dynazty en Tailgunner
  • Bees Made Honey In The Vein Tree, Hidden Since The Foundation Of The World en We Are The Harvest
  • Chelsea Wolfe en A.A. Williams
  • I Am Morbid, Atheist, Cancer en Narcotic Wasteland
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Lee (Ripped To Shreds) - 36
  • Bertrand Simonin (Carcariass) - 53
  • Brent Mydland (Grateful Dead)† - 74
  • Brian Pittman (Relient K) - 46
  • Charlotte Caffey (Go-Go’s) - 73
  • Elvin Bishop (The Butterfield Blues Band) - 84
  • Eraldo Bernocchi (Metallic Taste Of Blood) - 63
  • Henrik Klingenberg (Sonata Arctica) - 48
  • Henry Ranta (Soilwork) - 49
  • Imai Hisashi (Buck-Tick) - 61
  • Jimmy P. Brown II (Deliverance) - 57
  • John Connolly (Sevendust) - 58
  • Jon Carin (Pink Floyd) - 62
  • Julian Cope (The Teardrop Explodes) - 69
  • Lee Loughnane (Chicago) - 80
  • Lux Interior (The Cramps)† - 80
  • Manfred Mann (Manfred Mann's Earth Band) - 86
  • Mark Holcomb (Periphery) - 44
  • Mathematics (Wu-Tang Clan) - 55
  • Nick Oliveri (Queens Of The Stone Age) - 55
  • Ninet Tayeb (Steven Wilson) - 43
  • Osvaldo Civile (V8)† - 68
  • Otto Clemens (acteur) - 80
  • Peter Olsson (Power) - 65
  • Reno "Killerich" Kiilerich (Panzerchrist) - 50
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings)† - 51
  • Samuel Taylor Coleridge (auteur)† - 254
  • Steve "The Colonel" Cropper (The Blues Brothers) - 85
  • Steve Lukather (Toto) - 69
  • Vladislav Martirosov (Extermination Dismemberment) - 35

Vandaag overleden:
  • Bill Black (Elvis Presley) - 1965
  • Bryan Hipp (Brutality) - 2006
  • Martin Eric Ain (Celtic Frost) - 2017
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden) - 2024
  • Peter Hobbs (Hobbs Angel Of Death) - 2019
  • Phil Giordana (Fairyland) - 2022
  • Sandy West (The Runaways) - 2006
  • Shannon Hoon (Blind Melon) - 1995
Review

Time Requiem - Time Requiem
Jaar van release: 2002
Label: Regain Records
De Zweedse prog/power band Time Requiem is opgebouwd uit de puinhopen van Majestic. Aan de bestaande Majestic-formatie werd ex In Flames en Arch Enemy bassist Dick Lovgren toegevoegd, Time Requiem was geboren. Het resultaat van 2 maanden studio-werk heet, net als de band, Time Requiem, aan mij de eer om dit meesterwerkje te reviewen.

Het openingsnummer heet, hoe kan het ook anders, Time Requiem en is een bijna 10 minuten lang durende epic powermetal song. Het nummer is keigoed, maar er zit niet echt een verhaal in. Wel is het zo dat de hele band goed aan bod komt, het valt meteen op dat de zanger een lagere stem heeft dan bijvoorbeeld de zanger van Rhapsody, en dat die stem bij vlagen wel iets wegheeft van At Vance.
Ook merken we dat de band nogal keyboard gericht is, wat natuurlijk niet gek is als we bedenken dat oprichter en componist Richard de toetsen bespeeld.

Nummer twee, Watching The Tower, begint met een lange, rustige intro met een zang me herinnerd aan de enige musical die ik ooit gezien heb (geniaal dus), waarna het nummer op een wel erg Rhapsody-achtige manier losbarst.
Gelukkig wordt dit verderop in het nummer rechtgetrokken, en krijgen we te maken met de eigen sound van de band, waarvoor vooral de zanger verantwoordelijk is.

Milagros Charm is de naam van het volgende nummer, en bij het instrumentale begin hiervan schiet, alweer, meteen de naam At Vance door m'n hoofd. Dat zal zo blijven, want dit nummer lijkt rechtstreeks gecoverd van deze band. Aangezien At Vance een prima band is, is er helemaal niks mis mee.

Het vierde nummer van de cd heet The Aphorism en hierin is de hoofdrol weggelegd voor een fluitachtig snaarinstrument (tja, wie het weet mag het zeggen) en een erg oosters aandoende zang. Geen heel bijzonder nummer, alleen de eerste helft vind ik wel grappig.

Daarna volgt het instrumentale hoogtepunt van de cd, genaamd Brutal Mentor. Bijna 6 minuten lang kippenvel, bezorgd door razendsnelle keyboards, afgewisseld met rustigere stukken met een achtergrondkoor.
Ik geloof dat dit een cover is van een klassiek nummer alla Vivalde of Chopin, hoe dat ook, dit nummer alleen is al genoeg op de cd te kopen.

Met Visions Of New Dawn duiken we de tweede helft van de cd in, het nummer ligt redelijk in de lijn van de rest van het album, overheersende keyboards, iets wat we nu wel Typische Time Requiem Zang kunnen kunnen, kortom geen nummer wat uitblinkt op dit album, maar toch een bovengemiddelde prog/power song.

Het op-twee-na-laatste nummer heet Grand Opus, en ook hier weer een typische mix van At Vance en Rhapsody. Persoonlijk vind ik dit een van de beste nummer, vooral de zang trekt me aan. Een beetje progressieve muziek afgewisseld met leuke folk-achtige stukjes.

Nummer 8, genaamd Interplay Of Matters, is een van de zwaardere nummers van de cd, het enige nummer waar de basgitaar echt goed naar voren komt. Het is het tweede instrumentale nummer van de cd, alleen duurt deze slechts twee minuten. Spannend, maar zonder echte climax.

Met Above And Beyond alweer het laatste nummer van deze prima cd, het betreft weer een standaard Time Requiem song, waar alleen de zang een klein beetje verandering in brengt.

Al met al zet Time Requiem hier een uitstekend debuut neer, meteen een vrij eigen sound, alleen moeten de heren oppassen dat ze niet teveel op gevestigde powerbands gaan lijken (ik hoef geen namen meer te noemen denk ik).
Voor de powerliefhebbers onder jullie is het zeker aan te raden dit werkje te kopen, en anders zullen jullie in de toekomst vast nog wel wat van deze band horen.

Tracklist:
1. Time Requiem
2. Watching The Tower Of Skies
3. Milagros Charm
4. The Aphorism
5. Brutal Mentor
6. Visions Of New Dawn
7. Grand Opus
8. Interplay Of Matters
9. Above And Beyond

Score: 79 / 100

Reviewer: DaKonium
Toegevoegd: 19 oktober 2002

Zoeken
    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.