Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 10-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Murphy (Cellar Darling) - 37
  • Brian Eschbach (The Black Dahlia Murder) - 44
  • Christofer Johnsson (Therion) - 54
  • Hansi Kürsch (Blind Guardian) - 60
  • Ian Anderson (Jethro Tull) - 79
  • Mark Borgmeyer (Crimson Glory) - 60
  • Zachary Hietala (Tarot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ian Jones (Blitzkrieg) - 2009
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem) - 1993
  • Phil Baheux (Channel Zero) - 2013
Review

Inarborat - Inarborat
Jaar van release: 2008
Label: Ván Records

Inarborat - Inarborat

Vorige maand konden we al genieten van Inarborat’s eerste release, de demo Wisdom Sans Words, wat eigenlijk een voorproefje van het debuutalbum was. Om die reden is de demo nog tot het einde van het jaar verkrijgbaar, waarna de verkoop van het debuut start. Het debuut bestaat voor een groot deel uit nummers die ook op de demo stonden (Trommeln In Der Tiefe uitgezonderd), aangevuld met een drietal nieuwe nummers. Het komt dan ook niet als een verrassing dat dit album dezelfde kwaliteiten beschikt als de eerder genoemde demo.

Het eerste wat opvalt bij het luisteren van Inarborat, is het totaalgeluid. Waar dit op de demo een beetje kaal en afstandelijk klonk, klinkt het op het album erg vol, waardoor alle instrumenten en zang volledig tot hun recht komen. Omdat dergelijke melodieuze bands het vaak moeten hebben van een helder en vol geluid, kan ik dit alleen maar toejuichen. De beleving die je bij de nummers hebt, is op deze manier vele malen intenser. Bijkomend pluspunt is natuurlijk ook de grotere lengte, volwaardig voor een album.

Omdat ik in mijn recensie van de demo de meeste nummers al behandeld heb, bespreek ik hier voor het gemak alleen de nieuwe en opvallende elementen. Eén van die elementen is de intro, die deze maal kort en krachtig is. Geen sfeervolle intro meer, die de toon moet zetten, dat wordt overgelaten aan Aus Staub Und Trümmern. Het resultaat is dat je direct overtuigd raakt van de kracht van het album. Aus Staub Und Trümmern doet zijn werk goed, waarna het nieuwe Moorlichter een meer melodieuze en rustige sfeer introduceert. Dat het venijn niet helemaal onderdrukt wordt, blijkt wel uit de donderende drums die er af en toe doorheen prikken en de opgebouwde agressie, die zich later in het nummer ontlaadt.

Andere nieuwe nummers zijn Chöre In Der Leere en Schwingenbruch. Eerstgenoemde begint als een razende krachtuitspatting, op volle snelheid, met regelmatig terugvallen naar langzame, melodieuze passages (iets dat ook regelmatig te horen is op andere nummers), waarna de kracht en intensiteit afgebouwd worden. Die afbouw verzorgt de overgang naar het derde nieuwe nummer, Schwingenbruch, dat één van de rustige nummers op het album is. Beide nummers geven een goed totaalbeeld van de kwaliteiten die Inarborat in huis heeft, om aan de ene kant razende black te maken en aan de andere kant de melodieuze en sfeervolle variant.

Kort samengevat is dit een bijzonder intens, melodieus en bij tijden agressief album geworden, dat zeker in de smaak gaat vallen bij een heleboel metalfans. Doe er je voordeel mee.

Tracklist:
1. Introduction
2. Aus Staub Und Trümmern (mp3)
3. Moorlichter (mp3)
4. The Brook Lies Silent
5. Chöre In Der Leere (mp3)
6. Schwingenbruch
7. That Dwells Within (The Mountain) (mp3)
8. Wisdom Sans Words

Score: 94 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 20 december 2007

Inarborat - Inarborat
Reactie van Gilbert op 24-02-2008 om 20:57u
Score: 81 / 100

Ik heb me eens aan dit album gewaagd en vind het (hoewel black metal niet mijn voorkeursgenre is) een sfeervolle plaat met sterke riffs. De uitschieter is voor mij het lange slotnummer "Wisdom Sans Words".

Inarborat - Inarborat
Reactie van Erik op 24-02-2008 om 21:59u

Dat is inderdaad een prachtig nummer. Ik zou eigenlijk niet kunnen zeggen wat mijn favoriet is, want ik zie het meer in zijn geheel.
Als je dit album leuk vindt, zou de demo je ook wel eens kunnen bevallen. De uitvoering daarvan is iets anders en de productie wat ruwer, maar het is een heel charmante tape.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.