Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Down - III: Over The Under
Jaar van release: 2007
Label: Roadrunner Records
Down - III: Over The Under
Eén van de albums uit 2007 waar veel van verwacht wordt is Over The Under van Down. Met een band waarvan de leden eerder al in gerenommeerde bands speelden en een discografie waarop anderhalf meesterwerk prijkt, zijn de verwachtingen altíjd hooggespannen, zeker als het alweer vijf jaar geleden is dat het vorige album uitkwam.

Om het heel sec te stellen; Down heeft nogal wat meegemaakt de laatste jaren. Om geen waslijst aan negatieve gebeurtenissen op te stellen zullen we het bij de twee belangrijkste incidenten houden: de moord op Phil Anselmo’s compaan in Pantera, Dimebag Darrell (die de zanger hoog had zitten), en orkaan Katrina die thuishaven New Orleans grotendeels vernielde. Gebeurtenissen die diepe littekens achterlieten. En dat is terug te horen op Over The Under.

Natuurlijk staat Down nog steeds voor de zware southern metal met een flinke doom inslag waarmee op Nola (1995) indruk werd gemaakt, en datzelfde geldt (weliswaar in mindere mate) voor A Bustle In Your Hedgerow uit 2002. Logischerwijs heeft de getergde Anselmo Over The Under volgepend met teksten over de gebeurtenissen die zijn leven voor de zoveelste keer op zijn kop zetten. De gitaarriffs van hoofdcomponist Pepper Keenan (eveneens gitarist in Corrosion Of Conformity) leunen weer zwaar op de nalatenschap van Black Sabbath en vormen de kapstok waar de andere bandleden gretig hun bijdrage aan ophangen.

Op Over The Under is misschien minder plaats voor variatie dan op Nola en A Bustle In Your Hedgerow, toch komt de luisteraar met onder andere het rustige, bluesy Never Try en het met een Creeping Death-riff opgeleukte Pillamyd niks te kort aan diversiteit.

Goed, III: Over The Under haalt niet het niveau van Nola maar dat is dan ook gewoon een plaat waar niet aan te tippen valt, net zoals Life Of Agony en Machine Head hun debuut nooit zullen overtreffen. Toch stelt Over The Under niet teleur en is het een waardig Down-album met emotionele teksten en fraaie riffs.

Tracklist:
1. Three Suns And One Star
2. The Path
3. N.O.D.
4. I Scream
5. On March The Saints
6. Never Try
7. Mourn
8. Beneath The Tides
9. His Majesty The Desert
10. Pillamyd
11. In The Thrall Of It All
12. Nothing In Return (Walk Away)

Score: 84 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 11 oktober 2007

Down - III: Over The Under
Reactie van Kash op 11-10-2007 om 23:24u
Score: 95 / 100

Top album indd, op dit moment is luister ik graag naar On march of the saints... klinkt echt lekker. Het is allemaal niet zo catchy dus kan het genoeg luisterbeurten hebben zonder dat het verveelt....

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.