Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete act uit de line-up van Dynamo Metalfest 2026?

Amorphis
Bleed From Within
Castle Rat
Damnation
Death Angel
Destruction
Fit For An Autopsy
Godsmack
Helloween
In Flames
Kittie
Lamb Of God
Lowen
Overkill
Primus
Revocation
Ronker
Sanguisugabogg
Slaughter To Prevail
Soulfly
Tailgunner
Testament
Thy Art Is Murder
Urne
een andere band, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Bospop festival
  • 16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
  • 18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
    12 augustus:
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 74
  • Eric Carr (Kiss)† - 76
  • John Petrucci (Dream Theater) - 59
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 51
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 52

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Mahavatar - From The Sun, The Rain, The Wind, The Soil
Jaar van release: 2006
Label: Escapi Music

Mahavatar - From The Sun, The Rain, The Wind, The Soil

Crossover is op dit moment hot. Iedereen doet het, de ene keer wat geslaagder dan de ander. Zo ook het internationale gezelschap Mahavatar, welke we tot de iets geslaagdere variant kunnen rekenen. Afkomstig uit zo’n beetje alle hoeken van de aardbol leveren zij met From The Sun, The Rain, The Wind, The Soil hun tweede album af.

Met dit intercontinentale gezelschap bij elkaar is het niet zo gek dat je een vrij gevarieerd geluid krijgt. Hardrock, symfonische invloeden, keiharde moderne metal en meer passeren de revue. Het hakt er direct flink in met grunts, niet alledaagse ritmiek afgewisseld met mooie melodische vocalen en kalme instrumentale passages. Minder bevorderlijk voor het geheel zijn de genoemde grunts. Hoewel grunts zeker niet zouden misstaan bij deze muziek, zijn de gebruikte van een discutabele uitvoering en verpesten daarmee eigenlijk een beetje de sterke songs zoals The Prophecy en Cult.

Naar het einde van het album slapt het een beetje af. Het is vooral meer van hetzelfde, en wordt wat saai om naar te luisteren. De eerdergenoemde grunts zijn daar deels de oorzaak van, maar ook wordt het trucje van de eerste paar songs zonder moeite herhaald. Net wanneer je denkt, dat je het allemaal gehoord hebt, komt de band aanzetten met het sterke Anger waarin zelfs de grunts goed tot hun recht komen. Een sterk staaltje progressieve nu-metal.

Dit tweede album van Mahavatar klinkt goed, maar er is nog veel ruimte voor verbetering en dan met name op het gebied van de zang en iets meer afwisseling Dat ze het kunnen, blijkt wel uit het eerdergenoemde Anger, dat doet verlangen naar meer.

Traclist:
1. BH
2. The Prophecy
3. Cult
4. By The Numbers
5. Raw
6. Open Your Minds
7. Psychos
8. Deep Cobble
9. Anger
10. The Time Has Come

Score: 73 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 29 november 2006

Meer Mahavatar:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.