Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Ahokas (Rapture) - 45
  • Christopher Ian Turner (Orange Goblin) - 56
  • Giuseppe Orlando (Novembre) - 49
  • Juan Garcia (Agent Steel) - 62
  • Lennart Jacobsen (Saturnus) - 47
  • Marcello Pompeu (Korzus) - 60
  • Patrik Jensen (The Haunted) - 56
  • Pinche Peach (Brujeria)† - 59
  • Satchel (Steel Panther) - 55
  • Sergej "Lazar" (Arkona) - 49
  • Tony Clarkin (Magnum)† - 79
  • Tony Rombola (Godsmack) - 61

Vandaag overleden:
  • Albert Collins - 1993
  • Eric Carr (Kiss) - 1991
  • Freddie Mercury (Queen) - 1991
Review

Raise Hell - City Of The Damned
Jaar van release: 2006
Label: Black Lodge Records
Raise Hell - City Of The Damned
Het Zweedse Raise Hell kreeg naamsbekendheid door eenvoudige thrashalbums als “Wicked Is My Game” en “Not Dead Yet”. Ook het nieuwe “City Of The Damned” is een aaneenschakeling van de bekende thrashclichés, de zanglijnen zijn van Destruction gestolen en de riffs zijn variaties op riffs van grotere bands. In theorie is Raise Hell dus een erg overbodige band.

Maar in praktijk zijn ze gewoon een leuk gezelschap dat stoere metal maakt. De zang van Jimmy Fjällendal kan je omschrijven als Schmier die in een dronken bui Judas Priest staat te zingen in zijn stamcafé. De muziek is strak uitgevoerd en de songs blijven na een kwartluisterbeurt al hangen. De no-nonsense instelling van “City Of The Damned’ kan je nog het best vergelijken met het laatste Witchery album “Don’t Fear The Reaper”. De teksten zijn heerlijk over the top en de productie is lekker vet. Én de albumcover is ook lekker metal. Dus voor een keer klagen we niet over de overbodigheidsfactor, de non-originaliteitprijs en de foutheidsgraad, maar drukken we nog eens op Play en trekken we een blikje bier uit de ijskast. De mooiheid van het leven zit in de kleine dingen.

Tracklist:
1. Devil's Station
2. City of the Damned
3. Like Clowns We Crawl
4. Reapers Calling
5. Open Your Mind
6. Ghost I Carry
7. My Shadow
8. To the Gallows
9. I
10. Rising

Score: 77 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 10 mei 2006

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.