Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 04-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage) - 49
  • Gary Moore† - 74
  • Jari Kuokkanen (Teräsbetoni) - 49
  • Joakim "Jocke" Malmborg (Crimson Moonlight) - 41
  • Jorge Salán (Mägo De Oz) - 44
  • Jürgen Wannenwetsch (Stormwitch) - 62
  • Karel Repecký (Salamandra) - 54
  • Lars Eric Si (Age Of Silence) - 52
  • Maco H (Tarot) - 58
  • Marco Angioni (Chaoswave) - 53
  • Marco Sfogli (James LaBrie) - 46
  • Mike Starr (Alice In Chains)† - 60
  • Muddy Waters† - 113
  • Nigel Preston (The Cult)† - 63
  • Peter Baltes (Accept) - 68

Vandaag overleden:
  • Carlo Mastrangelo (Pulse) - 2016
  • Scott Columbus (Manowar) - 2011
Review

Ebola - Rough Recordings 2005
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Ebola - Rough Recordings 2005
Ebola kun je krijgen als je het morbide combineert met het geestverruimende. Zoals in het voorbeeld van de vier Brabantse jongemannen die in het mortuarium van een voormalig ziekenhuis hun oefenruimte vestigden en daar onder invloed van een paar stevige joints een aantal nummers componeerden. Een vreemde combinatie van factoren, en hun muziek is er wel naar.

Dat Ebola geen gewoon brutaal deathbandje is kun je misschien al raden. De 'virus metal' zoals ze het zelf noemen is een samentrekking van verschillende genres. Hoewel death metal als uitgangspunt gebruikt wordt, is al bij aanvang van "Inner Depression" een heel ander gevoel te vinden. We horen een intro die menig power metalband zou accepteren als 'heel gaaf', en meteen daaropvolgend een schreeuwkoortje dat aftelt voor de komende - erg lage - grunt. Ook horen we een leadgitarist die er hongerig als - heel toepasselijk - een om zich heen grijpende infectie op los soleert, en een aantal cleane zangpartijen. Zo fris en verrassend is de hele demo, met levendige riffs en een progressief tintje all along. een ander in het oog springend voorbeeld is "In A Nevermind", waarvan de intro door Guns 'n Roses geïnspireerd lijkt en wederom energieke solo's bevat.

Omdat we hier te maken hebben met 'Rough Recordings' is het geluid erg basic, maar toch duidelijk genoeg om het talent die de band heeft te herkennen. Klachten? Misschien. Ebola is consistent in kwaliteit maar het schort door de uiteenlopende invloeden nog wel eens aan de continuïteit. Geen nummer is hetzelfde, wat op luisteraars als een 'samenraapsel van stukken muziek' over kan komen. De band belooft nieuw materiaal in 2006, wellicht is dat euvel dan ook verholpen. Tot dan kunnen we Ebola een op zijn minst interessante band noemen.

Tracklist:
1. Inner Depression
2. Modern Methods Of Murder
3. Bonesaw
4. Psyched
5. In A Nevermind
6. No Escape

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 4 januari 2006

Meer Ebola:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.