Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dixie" Dave Collins (Weedeater) - 54
  • Alan Averill "Nemtheanga" (Primordial) - 51
  • Fernando Ribeiro (Moonspell) - 52
  • Julio Cortázar (auteur)† - 112
  • Mark Craney (Jethro Tull)† - 74
  • Samuli "Skrymer" Ponsimaa (Finntroll) - 49
  • Shirley Manson (Garbage) - 60

Vandaag overleden:
  • Allen Woody (The Allman Brothers Band) - 2000
  • Denis "Piggy" D'Amour (Voivod) - 2005
  • Robert Lelièvre (Pan) - 1973
Review

Monolithe - Monolithe II
Jaar van release: 2005
Label: Candlelight Records
Monolithe - Monolithe II
Even voor het ontstaan van menselijk leven op aarde, ontdekt een groep apen een monoliet. Vier miljoen jaar later wordt een gelijkaardig object ontdekt op de maan, dat een signaal uitzendt naar Jupiter. Commandant Bowman en astronaut Poole vertrekken met het ruimteschip Discovery op een speciale missie, met de hulp van supercomputer HAL-9000.

Dit staat als korte samenvatting achteraan de DVD van 2001: A Space Odyssey, de fascinerende en vage film van Stanley Kubrick. Deze film bevatte erg wereldvreemde scènes en dit Franse project wil nog een stap verder gaan met haar muzikale interpretatie van Kubrick’s film. Deel ‘I’ bestond uit één song en dat is deze keer onveranderd gebleven. Dit keer duurt het werkstukje 50:24 en bevat weer heerlijke (funeral) doommetal van een torenhoog niveau. Verwacht geen ontmenselijkte undergrounddoom in de stijl van Moss of Torture Wheel, maar een goed geproduceerde mix van Shape Of Despair (keyboards), Pantheist (klankbeelden) en Evoken (het lugubere dat met het mooie wordt verenigd).

De afwisseling in stemming, tempo en angstgevoelens zijn erg groot maar toch klinkt alles heel coherent en logisch. Toegankelijke funeraldoom gegoten in één lang nummer, Sylvain Bégot heeft het weer gedaan. Meer wil ik niet kwijt over de muziek omdat dat de verrassing voor toekomstige luisteraars alleen maar kapot maakt. Ik zal dit schijfje ook meer draaien dan de laatste geniale werkjes van Pantheist, Evoken, Mourning Beloveth en dat zegt genoeg.

Tracklist:
1. Monolithe II

Score: 89 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 28 juni 2005

Meer Monolithe:

Monolithe - Monolithe II
Reactie van Bronnieponnie op 02-09-2008 om 13:15u
Score: 95 / 100

Die 50 minuten zijn zó om. Geweldige plaat!

Zoeken
    24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.