Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Belew (King Crimson) - 76
  • Dave Murray (Iron Maiden) - 69
  • David Amore (Nightmare) - 53
  • Eddie Vedder (Pearl Jam) - 61
  • Erik Mortensen (Communic) - 59
  • George Charalambous (Winter's Verge) - 44
  • Graham Bonnet (Rainbow) - 78
  • Grim (Borknagar)† - 56
  • Jari Mäenpää (Ensiferum) - 48
  • Konstantin Radchenko (ZX Spectrum) - 44
  • Mieszko Talarczyk (Nasum)† - 51
  • Ray "Crazy Raymond" Tabano (Aerosmith) - 79
  • Sebas F. (Dark Embrace) - 43

Vandaag overleden:
  • Jacques Namotte (Wallace Collection) - 2012
  • Leslie West (Mountain) - 2020
Review

Monolithe - Monolithe II
Jaar van release: 2005
Label: Candlelight Records
Monolithe - Monolithe II
Even voor het ontstaan van menselijk leven op aarde, ontdekt een groep apen een monoliet. Vier miljoen jaar later wordt een gelijkaardig object ontdekt op de maan, dat een signaal uitzendt naar Jupiter. Commandant Bowman en astronaut Poole vertrekken met het ruimteschip Discovery op een speciale missie, met de hulp van supercomputer HAL-9000.

Dit staat als korte samenvatting achteraan de DVD van 2001: A Space Odyssey, de fascinerende en vage film van Stanley Kubrick. Deze film bevatte erg wereldvreemde scènes en dit Franse project wil nog een stap verder gaan met haar muzikale interpretatie van Kubrick’s film. Deel ‘I’ bestond uit één song en dat is deze keer onveranderd gebleven. Dit keer duurt het werkstukje 50:24 en bevat weer heerlijke (funeral) doommetal van een torenhoog niveau. Verwacht geen ontmenselijkte undergrounddoom in de stijl van Moss of Torture Wheel, maar een goed geproduceerde mix van Shape Of Despair (keyboards), Pantheist (klankbeelden) en Evoken (het lugubere dat met het mooie wordt verenigd).

De afwisseling in stemming, tempo en angstgevoelens zijn erg groot maar toch klinkt alles heel coherent en logisch. Toegankelijke funeraldoom gegoten in één lang nummer, Sylvain Bégot heeft het weer gedaan. Meer wil ik niet kwijt over de muziek omdat dat de verrassing voor toekomstige luisteraars alleen maar kapot maakt. Ik zal dit schijfje ook meer draaien dan de laatste geniale werkjes van Pantheist, Evoken, Mourning Beloveth en dat zegt genoeg.

Tracklist:
1. Monolithe II

Score: 89 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 28 juni 2005

Meer Monolithe:

Monolithe - Monolithe II
Reactie van Bronnieponnie op 02-09-2008 om 13:15u
Score: 95 / 100

Die 50 minuten zijn zó om. Geweldige plaat!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.