Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Arise - The Beautiful New World
Jaar van release: 2005
Label: Spinefarm Records
Arise - The Beautiful New World
Hoewel het Zweedse Arise met dit The Beautiful New World alweer aan haar derde album toe is, lijkt de band nog altijd enigszins in de marge te moeten opereren. Erg spijtig, aangezien het debuutalbum The Godly Work of Art al een erg lekker, professioneel klinkend album was, dat zeker bij fans van At the Gates en Dimension Zero in smaak zal vallen. Het hieropvolgende Kings of a Cloned Creation is helaas aan mij voorbij getrokken, maar bij het beluisteren van dit nieuwe album valt op dat de band eigenlijk vrijwel hetzelfde is blijven klinken, maar zich desondanks qua songwriting heeft ontwikkeld en hier en daar met wat nieuwe invloeden experimenteert.

Opener How Long Can You Pretend laat die nieuwe invloeden nog het duidelijkst horen. Het is een krachtig Zweeds death metalnummer geworden, dat vooral aan Dimension Zero doet denken, maar in het refrein wordt op overtuigende wijze geëxperimenteerd met cleane zang, waardoor de band enigszins aan Soilwork ten tijde van Natural Born Chaos doet denken. Het hieropvolgende A New World vertoont meer thrash-invloeden, maar bevat ook enkele lompe breaks, die zelfs bij tijd en wijle wat hardcore-achtig aandoen. De overige nummers balanceren stuk voor stuk tussen het typisch Zweedse death metal-geluid van At the Gates en de wat meer thrash-geörienteerde muziek van Dimension Zero en komen vrijwel allemaal bijzonder lekker uit de speakers knallen.

Ondanks het erg zware, moderne geluid past Arise er wel voor op om niet te zeer in de hoek van de nieuwe lichting moderne (Amerikaanse) metalcore-bands terecht te komen. Deze Zweden begrijpen dat een goede gitaarsolo echt iets kan toevoegen aan de muziek en zorgen er dan ook voor dat de gitaristen kans krijgen zich af en toe uit te leven. Een ondergewaardeerde band, die eigenlijk vrijwel iedere liefhebber van bovengenoemde bands zou moeten aanspreken. Ook fans van The Haunted doen er goed aan dit schijfje eens een kans te geven.

Tracklist:
1. How Long Can You Pretend?
2. A New World
3. Profit From the Weak
4. Dreams Worthy Gods
5. King of Yesterday, Slave of Today
6. Of Life and Death
7. Expendable Heroes
8. Inject the Machine
9. Misery
10. Broken Trust
11. Tribute to the Flesh

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 27 juni 2005

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.