Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 januari:
  • Electric Callboy
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Midjonno Prog
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrej Kutis (Castaway) - 46
  • David Mallet (regisseur) - 80
  • Earl Hudson (Bad Brains) - 68
  • Hanna Marzouqa (Tyrant Throne) - 38
  • Kärtsy Hatakka (Waltari) - 58
  • Maria Brink (In This Moment) - 48
  • Mike Mills (R.E.M.) - 67
  • Paul Rodgers (Bad Company) - 76
  • Teddy Osei (Osibisa)† - 90
  • Waclaw "Vogg" Kieltyka (Decapitated) - 44
  • Zoltán Nagyfi (Ossian) - 58

Vandaag overleden:
  • Big Joe Williams - 1982
Review

Arise - The Reckoning
Jaar van release: 2009
Label: Regain Records
Arise - The Reckoning
Daar zijn ze weer. Er gaat geen stapel promo’s voorbij of er zitten wel wat Zweedse death metalbands tussen. Ditmaal gaat ’t om het uit Alingsås afkomstige Arise. Wederom een bandje dat hun nieuwe werk aankondigt als hun beste plaat tot nu toe. Daarover ga ik niet oordelen, want dat zou betekenen dat ik nog drie platen moet beluisteren en er wordt al zoveel uitgebracht.

Het nieuwe album, dat de naam The Reckoning heeft gekregen, klinkt op het eerste gehoor wat teleurstellend. Het is namelijk weer die typische melodeath a la Dimension Zero, Hypocrisy en (het latere werk van) Carcass met dito grunt die voorgeschoteld wordt. Gelukkig kan de band wel wat meer dan riffs en drumroffels uit het handboek van death metal kopiëren. De beste voorbeelden zijn Blindead, Reclaiming The Soul en End Of Days waarin op heel effectief twee melodielijnen door elkaar lopen. Dat is zonder twijfel de sterkste kant van deze plaat. Als minpuntje wil ik toch de zang noemen die te overheersend is. Er is veel fijn soleer- en riffwerk dat door Patsy (zo noemt hij zich echt!) weggebruld wordt.

Kortom, ook hier zul je niets nieuws aantreffen, maar Arise doet het vol enthousiasme, lekker agressief en met gave riffs. Omdat het allemaal best lekker klinkt, zullen we het maar over de ‘beter goed gejat dan slecht verzonnen’ boeg gooien. Liefhebbers van bovengenoemde bands kunnen een poging wagen.

Tracklist:
1. Adrenaline Rush
2. No Memory Of Light
3. Blindead
4. They Are Coming For You
5. Pitch Black
6. The Reckoning
7. Reclaiming The Soul
8. The Fury
9. Dead Silence
10. End Of Days

Score: 80 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 16 maart 2010

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.