Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
    22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Nyström (Katatonia) - 51
  • Casey Orr (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 61
  • David Vincent (Morbid Angel) - 61
  • Fletcher Dragge (Pennywise) - 60
  • Frank Thorwart (Tankard) - 59
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones)† - 89
  • Jeff "Mantas" Dunn (Venom) - 65
  • Mark Davis (Ugly Kid Joe) - 62
  • Mika Horiuchi (Falling In Reverse) - 40
  • Shavo Odadjian (System Of A Down) - 52
  • Vidar Helseth (Blood Red Throne) - 47
  • Vitaly Belobritsky (Psilocybe Larvae) - 52

Vandaag overleden:
  • Carl Albert (Vicious Rumors) - 1995
Review

Cephalic Carnage - Anomalies
Jaar van release: 2005
Label: Relapse Records
Cephalic Carnage - Anomalies
De zon gaat op en onder met Dillinger Escape Plan. Hordes zelfbenoemde alternatievelingen hebben zich al laten intimideren door het math/hydra/grindcoregezelschap en pronken nu graag met het feit dat ze die vreemde muziek leuk vinden of zelfs begrijpen. Al die ad-hoc-Lowlands-fans vergeten echter dat in hetzelfde genre, zelfs bij het zelfde label, een aantal bands lopen die net zo interessant zijn als Dillinger maar zwaar ondergewaardeerd worden. Bands als Cephalic Carnage. Het gezelschap uit Denver doet in gekte, complexiteit en instrumentbeheersing op geen enkel vlak onder voor hun bekendere collega's, maar hebben het door het extremere karakter van hun muziek nog niet tot belangrijke act op mainstream-festivals geschopt.

Met dat karakter zijn we meteen aanbeland bij Anomalies, want het zou best eens kunnen dat de heren hiermee wél een deel van de fanbase kunnen aantrekken waar Dillinger nu zo hard van profiteert. Niet dat Cephalic Carnage nu toegankelijke muziek is gaan schrijven, maar het is allemaal wat strakker en compacter dan op de vorige platen. De nummers hebben voor het eerst kop en staart gekregen, in plaats van nimmer eindigende kralenkettingen van riffs zoals op Conforming To Abnormality. Dat de band daarmee niets van zijn compromisloze karakter heeft ingeleverd is prijzenswaardig. Neem een nummer als Sleeprace, dat met zijn afwisseling tussen slepende Obituary-riffs, krankzinnig snelle blastbeats en melodieuze intermezzos perfect het karakter van de plaat vertegenwoordigd. Extreem, complex en toch zeer pakkend. Verder horen we een mix van stijlen voorbij komen die op iedere andere plaat totaal misplaatst had geleken, maar in een CC-jasje uitstekend tot zijn recht komt; stonerrock (Piecemaker), emo (Ontogony Of Behaviour), pure grindcore (Litany Of Failure) en jazz (Inside Is Out), om even wat zijstraten te noemen.

Cephalic Carnage heeft met Anomalies het imago van wiet rokende grapjassen die vooral heel hard langs elkaar heen spelen aangevallen en met succes vernietigd. De parodieën worden achterwege gelaten, er wordt loeistrak gemusiceerd en de op het eerste oog volstrekt irrelevante teksten beginnen een doel te krijgen. Wie totaal uit zijn plaat gaat bij de ongebonden chaos van Conforming To Abnormality zal Anomalies misschien een beetje te veel van het goede vinden, maar wie waarde hecht aan een doordachte, en toch verpulverend krachtige plaat, die kan hier niet omheen.

Tracklist:
1. Scientific Remote Viewing
2. Wratith
3. Counting The Days
4. The Will Of The Way
5. Piecemaker
6. Enviovore
7. Dying Will Be The Death Of Me
8. Inside Is Out
9. Sleeprace
10. Kill For Weed
11. Litany Of Failure

Score: 91 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 8 juni 2005

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.