Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
Geen concerten bekend voor 13-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Antonio Agate (Secret Sphere) - 47
  • Jan Rechberger (Amorphis) - 52
  • Paul Van Bruystegem (Triggerfinger)† - 67
  • Robbie Merrill (Godsmack) - 63
  • Tom Duffy (technicus)† - 80
  • Ville Laihiala (Poisonblack) - 53
Review

Cult of Luna - Salvation
Jaar van release: 2004
Label: Earache Records
Cult of Luna - Salvation
2004 zal de rockgeschiedenis in gaan als het jaar dat zowel het vernieuwende zwaargewicht Neurosis als het progressieve collectief Cult of Luna een stap zette richting wat melancholischer en meer timide werk.

In het geval van Neurosis zegt dat na vele jaren van constante ontwikkeling nog maar weinig over de toekomstige koers, maar voor een relatief jonge band als Cult of Luna is zo'n ontwikkeling natuurlijk van groter belang. Met een sterkere nadruk op invloeden van de voorgenoemde stijlgenoot en sfeervolle postrock-arrangementen, vormt Salvation een muzikaal statement waarmee men verkondigt dat bij Cult of Luna progressie op de eerste plaatst staat en dat de luisteraar het onverwachte mag verwachten.

Alhoewel, geheel onverwacht is de toegenomen invloed van Neurosis natuurlijk niet. Het tweede album The Beyond verschafte al enige aanwijzingen omtrent de te volgen koers, en in het materiaal van Salvation komt die tendens tot z'n voorlopige hoogtepunt. Er zijn met name overeenkomsten met The Eye of Every Storm, wat opmerkelijk is aangezien beide albums rond dezelfde tijd moeten zijn geschreven.

Nieuw cultuslid Anders Teglund heeft een zeer positieve invloed op het totaalbeeld van het jonge ensemble, wat met behulp van zijn authentieke synths een veel organischer muzikaal tapijt weeft. Ook nieuwe drummer Thomas Hedlund draagt z'n steentje bij aan het nieuwe geluid van Cult of Luna. Zijn drums klinken een stuk gevarieerder dan die van voorganger Marco Hilden, met een sterkere nadruk op groove en een keuze voor minder geijkte vormen van percussie.

Dit album kent tevens de nodige postrock-trekjes, waardoor de sferische muziek meer ademt en het contrast tussen hard/zacht en licht/zwaar prominenter aanwezig is. Denk ook aan uitgestrekte passages van repetitieve gitaarklanken, die op de geest inwerken zoals ook het bezwerende werk van titanen als Godspeed You! Black Emperor en Explosions in the Sky dat doet. Een goed voorbeeld hiervan is het nummer Leave Me Here, waarvan overigens de clip te downloaden valt op de officiële site van de band.

Salvation mag dan vrij duidelijk kenbaar maken waar de jongens van Cult of Luna de mosterd halen, het is toch onmiskenbaar de Zweedse maancultus die hier aan het werk is. Het septet brengt het beste van meerdere werelden bij elkaar en smelt die elementen samen met de essentie van z'n unieke identiteit. Het resultaat is een modern album dat liefhebbers van de populaire stroming van vernieuwende herrieschoppers zeker moet aanspreken.

Tracklist:
1. Echoes
2. Vague Illusions
3. Leave Me Here
4. Waiting For You
5. Adrift
6. White Cell
7. Crossing Over
8. Into the Beyond

Score: 90 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 29 november 2004

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.