Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
    26 maart:
  • David Ellefson en Mago
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Björler (At The Gates) - 53
  • Courtney LaPlante (Spiritbox) - 37
  • Darby Slick (The Great Society) - 82
  • Eric Griffin (Wednesday 13) - 50
  • Grant "Thrax" Campbell (Aeturnus Dominion) - 53
  • Jaz Coleman (Killing Joke) - 66
  • Jonas Björler (At The Gates) - 53
  • Marc Duffau (Manigance) - 55
  • Mikael "Arc v 666" Arnkil (Impaled Nazarene) - 54
  • Oliver Wakeman (Yes) - 54
  • Paul Oliver (Oliver/Dawson Saxon) - 52
  • Stefanos Psillides (Winter's Verge) - 44
  • Tim Commerford (Rage Against The Machine) - 58
  • Travis Smith (illustrator) - 56

Vandaag overleden:
  • Bill Hicks (komiek) - 1994
Review

Cancer - Inverted World
Jaar van release: 2025
Label: Peaceville Records

 -

Cancer kan bogen op een roemrijke geschiedenis. Begonnen in 1988 deelde de band het podium met andere beruchte bands uit de begindagen van de Britse death metal, zoals Carcass, Bolt Thrower en Benediction. Met de uitstekende albums To The Gory End (1990) en Death Shall Rise (1991) bereikte de formatie rond zanger en gitarist John Walker zijn absolute piek, om vervolgens te verdwijnen in obscuriteit.

Na een korte opleving in 2005 waarin het tegenvallende Spirit In Flames uitkwam, kwam het in 2018 tot een heuse reünie, compleet met het comebackalbum Shadow Gripped. Hierop wijst de band alle progressieve experimenten resoluut de deur en keert terug naar zijn roots: de klassieke Britse death metal uit het eind van de jaren negentig. Deze sound wordt tegenwoordig ook wel omschreven als “primitief” en al klinkt dat wellicht wat al te denigrerend, het is een woord dat treffend omschrijft waar het bij Cancer om draait: zware, niet al te complexe riffs, een rauwe, ongepolijste sound, rafelige en agressieve zang, een likje groove hier en daar.

Op de nieuwe plaat Inverted World is het niet anders. En eerlijk gezegd, dat had ook niemand verwacht. Het enige nieuwe aan deze plaat is dat creatief brein John Walker tegenwoordig in Spanje verkeert en zich voor dit album dan maar omringd heeft met een geheel vernieuwde line-up volledig bestaande uit Spaanse muzikanten. Ook nu wordt de primitieve sound trots en met volle overgave omarmd en zijn de heren onbeschaamd ouderwets in hun sound. Al bij de eerste klanken van het openingsnummer word je teruggevoerd naar eind jaren tachtig.

Hoe je deze plaat waardeert, is dan ook een beetje afhankelijk van je perspectief. Voor veel fans, vooral de jongere generatie, zal het allemaal veel te simpel en muzikaal oninteressant zijn. En daar is zeker wat voor te zeggen, als je kijkt naar hoe het genre zich in de laatste decennia ontwikkeld heeft. Aan de andere kant, voor oudere fans (en jongere fans die de pioniers van de death metal kunnen waarderen) is deze plaat een feest der herkenning, een nostalgische reis terug in de tijd.

En primitief als de sound moge zijn, het is geen slecht album, zolang je het neemt voor wat het is. Inverted World biedt geen technische hoogstandjes of innovatieve arrangementen, maar degelijke Britse OSDM met hier en daar een positieve uitschieter. De titeltrack, bijvoorbeeld, is een wat meer uptempo nummer met boeiende Morbid Angel-achtige grooves, Amputate is een sfeervolle, wat meer naar de thrash leunende track en Covert Operations kent een aantal ritmisch interessante tempowisselingen.

De meeste songs blijven echter steken in hetzelfde (mid)tempo, wat een beetje tegen gaat staan naarmate het album vordert. Wat ook opvalt is dat de echte intensiteit en agressie lijken te ontbreken, vooral in Walkers zangpartijen. Positief is dan weer het dynamische drumwerk van Gabriel Valcázar, dat het album uiteindelijk net redt van de naamloze middelmaat.

Al met al is Inverted World strikt genomen niet echt een goede plaat. Maar het is wél een goede Cancer-plaat. Liefhebbers van klassieke Britse death metal kunnen zich er dus geen buil aan vallen.

Tracklist:
1. Enter The Gates
2. Until They Died
3. Inverted World
4. Bodies
5. Test Site
6. Amputate
7. When Killing Isn’t Murder
8. Covert Operations
9. Jesus For Eugenics
10. Corrosive
11. Inverted World

Score: 67 / 100

Reviewer: Jürgen
Toegevoegd: 9 mei 2025

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.