Enquête

Wat is jouw favoriete live opgenomen rock- of metalalbum aller tijden?

AC/DC - If You Want Blood, You’ve Got It
Death - Live In L.A.
Deep Purple - Made In Japan
Dream Theater - Live Scenes From New York
Iced Earth - Alive In Athens
Iron Maiden - Live After Death
Judas Priest - Unleashed In The East
Kiss - Alive!
Mayhem - Live In Leipzig
Metallica - Live Shit: Binge And Purge
Motörhead - No Sleep ‘Til Hammersmith
Nightwish - Showtime, Storytime
Opeth - The Roundhouse Tapes
Ozzy Osbourne - Tribute
Pantera - Official Live: 101 Proof
Rainbow - On Stage
Rammstein - Live Aus Berlin
Rush - Exit Stage Left
Savatage - Ghost In The Ruins
Saxon - The Eagle Has Landed
Slayer - Decade Of Aggression
Thin Lizzy - Live And Dangerous
Tool - Salival
UFO - Strangers In The Night
een ander live-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 augustus:
  • Roosendaal Open Air 2025 o.a. Mental Cruelty, Sarcator. Insurrection, Millhaven
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arve "Ice Dale" Isdal (Enslaved) - 48
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet)† - 74
  • Gus Pepa (Death Angel) - 58
  • Jack Black (Tenacious D) - 56
  • Jess Margera (CKY) - 47
  • Otto Schimmelpenninck van der Oije (Delain) - 43
Review

Cancer - Inverted World
Jaar van release: 2025
Label: Peaceville Records

 -

Cancer kan bogen op een roemrijke geschiedenis. Begonnen in 1988 deelde de band het podium met andere beruchte bands uit de begindagen van de Britse death metal, zoals Carcass, Bolt Thrower en Benediction. Met de uitstekende albums To The Gory End (1990) en Death Shall Rise (1991) bereikte de formatie rond zanger en gitarist John Walker zijn absolute piek, om vervolgens te verdwijnen in obscuriteit.

Na een korte opleving in 2005 waarin het tegenvallende Spirit In Flames uitkwam, kwam het in 2018 tot een heuse reünie, compleet met het comebackalbum Shadow Gripped. Hierop wijst de band alle progressieve experimenten resoluut de deur en keert terug naar zijn roots: de klassieke Britse death metal uit het eind van de jaren negentig. Deze sound wordt tegenwoordig ook wel omschreven als “primitief” en al klinkt dat wellicht wat al te denigrerend, het is een woord dat treffend omschrijft waar het bij Cancer om draait: zware, niet al te complexe riffs, een rauwe, ongepolijste sound, rafelige en agressieve zang, een likje groove hier en daar.

Op de nieuwe plaat Inverted World is het niet anders. En eerlijk gezegd, dat had ook niemand verwacht. Het enige nieuwe aan deze plaat is dat creatief brein John Walker tegenwoordig in Spanje verkeert en zich voor dit album dan maar omringd heeft met een geheel vernieuwde line-up volledig bestaande uit Spaanse muzikanten. Ook nu wordt de primitieve sound trots en met volle overgave omarmd en zijn de heren onbeschaamd ouderwets in hun sound. Al bij de eerste klanken van het openingsnummer word je teruggevoerd naar eind jaren tachtig.

Hoe je deze plaat waardeert, is dan ook een beetje afhankelijk van je perspectief. Voor veel fans, vooral de jongere generatie, zal het allemaal veel te simpel en muzikaal oninteressant zijn. En daar is zeker wat voor te zeggen, als je kijkt naar hoe het genre zich in de laatste decennia ontwikkeld heeft. Aan de andere kant, voor oudere fans (en jongere fans die de pioniers van de death metal kunnen waarderen) is deze plaat een feest der herkenning, een nostalgische reis terug in de tijd.

En primitief als de sound moge zijn, het is geen slecht album, zolang je het neemt voor wat het is. Inverted World biedt geen technische hoogstandjes of innovatieve arrangementen, maar degelijke Britse OSDM met hier en daar een positieve uitschieter. De titeltrack, bijvoorbeeld, is een wat meer uptempo nummer met boeiende Morbid Angel-achtige grooves, Amputate is een sfeervolle, wat meer naar de thrash leunende track en Covert Operations kent een aantal ritmisch interessante tempowisselingen.

De meeste songs blijven echter steken in hetzelfde (mid)tempo, wat een beetje tegen gaat staan naarmate het album vordert. Wat ook opvalt is dat de echte intensiteit en agressie lijken te ontbreken, vooral in Walkers zangpartijen. Positief is dan weer het dynamische drumwerk van Gabriel Valcázar, dat het album uiteindelijk net redt van de naamloze middelmaat.

Al met al is Inverted World strikt genomen niet echt een goede plaat. Maar het is wél een goede Cancer-plaat. Liefhebbers van klassieke Britse death metal kunnen zich er dus geen buil aan vallen.

Tracklist:
1. Enter The Gates
2. Until They Died
3. Inverted World
4. Bodies
5. Test Site
6. Amputate
7. When Killing Isn’t Murder
8. Covert Operations
9. Jesus For Eugenics
10. Corrosive
11. Inverted World

Score: 67 / 100

Reviewer: Jürgen
Toegevoegd: 9 mei 2025

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.