Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Geen concerten bekend voor 21-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amar Ru (Orakle) - 45
  • Ana Lara (Oratory) - 47
  • Andy Galeon (Death Angel) - 54
  • Andy Parker (UFO) - 74
  • DJ Premier (Gang Starr) - 60
  • Eddie Money† - 77
  • Jussi Koponen (Sethian) - 52
  • Marko Tarvonen (Moonsorrow) - 48
  • Metalfan.nl - 25
  • Nobuo Uematsu (The Black Mages) - 67
  • Roger Hodgson (Supertramp) - 76
  • Son House† - 124

Vandaag overleden:
  • Gordon Vicary (technicus) - 2010
  • Steve Richards (manager) - 2004
Review

Autarkh - Instant Aether Transmissions
Jaar van release: 2024
Label: Eigen beheer

 -

Het Tilburgse Autarkh liet zich al niet per se makkelijk in een hokje plaatsen en met het corona-optreden op Roadburn Redux (onder de naam Autarkh III), lieten de heren horen dat het muzikale pad ook heel anders had kunnen lopen. Wat men daar tentoonspreidde had namelijk helemaal niks te maken met de experimentele, sludgende metal die we van de mannen kennen.

Onder de noemer Autarkh Collective brengen de Brabanders dan nu Instant Aether Transmissions. Hoewel de 'naamswijziging' wellicht suggereert dat er enige gastbijdragen te vinden zullen zijn of dat er een rigoureuze wijziging in de line-up heeft plaats gevonden, valt dit in de praktijk mee. We vinden Michel Nienhuis en David Luiten op gitaar, Tijnn Verbruggen doet zoals altijd de elektronica, de bas wordt verzorgd door Desmond Kuijk en de trommelpartijen zijn in handen van Jasper Barendregt. De heren muzikanten kwamen 3 juli bijeen in Studio 1 van Paradox, Tilburg en het resultaat daarvan is onderwerp van deze recensie. Laten we eens zien welke kant we nu weer opgaan.

Muzikaal ligt Instant Aether Transmissions duidelijk meer in het verlengde van de Roadburn Redux-sound dan van de eerdere platen Form In Motion (2021) en Emergent (2023). Verwacht dus geen harde experimentele metal met grunts. Nee, het gros valt te omschrijven als dark ambient, maar met 'echte' instrumenten, dat wil zeggen, naast de elektronica die je in dit hoekje wel zou verwachten. Dark ambient is althans het labeltje dat ik er als leek in deze contreien van het muzikale landschap op zou plakken. Ik zou daar ook gerust het plakkertje experimenteel aan toevoegen. In vier lange tracks - de totale looptijd is net onder de drie kwartier - tonen de mannen op ingetogen manier vergezichten, krochten en spelonken. De etherische klanken ademen zowel rust als onvermijdelijk onheil. Dat het vocalen ontbeert is met zulke ruimtelijke muziek eerder een pluspunt dan een gebrek. Het zou alleen maar afleiden. Kalm kabbelende beekjes en klaterende watervallen in paradijselijke sferen trekken aan u voorbij. Zwevend door geestverruimende, ondefinieerbare, eindeloze ruimtes gevuld met helemaal niets doen u de alledaagsheid van het bestaan vergeten. Psychotropische substanties waren nog nooit zo goedkoop en nog nooit zo legaal!

Genoeg gezwamd, daar komt u hier niet voor en zweven mag u lekker zelf naar hartelust in uw eigen tijd en ruimte doen. Belangrijker is waar dit op lijkt en waar dit toe dient. De enige referentie die me zo te binnen schiet is het Franse Treha Sektori, dat echter een stuk zwaarder van aard is. Deze plaat is eerder geschikt als achtergrondmuziek bij een gaming night, maar ook bij een yogasessie of een uurtje navelstaren zou u zomaar hier uw auditieve heil kunnen vinden. Probeer het eens, zou ik zeggen. Baat het niet, dan schaadt het niet.

Hoewel het schier onmogelijk is om hier een betrouwbaar cijfer op te plakken, heb ik me er toch maar aan gewaagd. Het kan dus zomaar zijn dat u er een kwak punten meer of minder aan had gegeven, u moet het mij maar niet kwalijk nemen. Wij metalheads worden niet dagelijks blootgesteld aan dergelijk materiaal, maar een plaat van een band als Autarkh moet natuurlijk wel besproken worden. Op de huidige tour gaat het er overigens gewoon weer ouderwets hard aan toe. Fans van die eerste platen hoeven zich dus geen zorgen te maken.

Tracklist:
1. Instant Aether Transmissions - I
2. Instant Aether Transmissions - II
3. Instant Aether Transmissions - III
4. Instant Aether Transmissions - IV

Score: 76 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 11 januari 2025

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.