Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Deadspeak - Plagues Of Sulfur Bound
Jaar van release: 2024
Label: Raw Skull Recordz

 -

Uit het noorden des lands bereikt ons de eerste langspeler van Deadspeak. Hoewel de deathmetalformatie in 2021 ook al de ep Dissolve The Dreams via Raw Skull Recordz uitbracht, kan ik me voorstellen dat drummer Moanne de Kroon (ex-Burial Remains), gitarist/zanger Jasper Post en bassist Lieuwe Kuik (Tsjuster) Plagues Of Sulfur Bound beschouwen als het échte debuut, want productioneel en technisch zit er een enorm verschil tussen beide releases. Anno 2024 zijn er flinke stappen in de goede richting gezet.

Deadspeak speelt death metal van de oude school en voegt daar elementen uit de thrash en doom aan toe. Zo herinneren sommige riffs aan die van Obituary, Autopsy, Massacre en Death terwijl de algehele sfeer veel duisterder is en aan die van Incantation en in mindere mate Immolation doen denken. Het sfeervolle aspect wordt nog eens versterkt door donkere interludes. Die zijn niet echt nodig, want deze release is al morbide genoeg. De uitstekend geproduceerde, atmosferische putrochels van Post klinken bijvoorbeeld alsof ze rechtstreeks uit de hel komen.

Het trio wisselt slim in stijlen en tempo, waardoor sleur lang voorkomen wordt. Het titelnummer en Parallel Existence bevatten zowel deathmetal- als thrashmetalriffs en zijn daarmee twee van de meest directe tracks van deze release. In Tidal Disruption gaat het tempo met groovende death en doom naar beneden, maar plots is er een prima versnelling naar blastbeats en vervolgens een cleane bijna western-achtige leadgitaarpartij over een doomriff. Een verrassend geslaagde vondst en een van de meest memorabele momenten. Het groovende en raggende Knee Deep In Death en het thrashende en headbangwaardige Death Shall Rise klinken veel vetter dan op de ep. De nieuwe versies zijn duisterder, donkerder en zwaarder dankzij onder meer de smerige baspartijen. Helaas bevatten de laatste drie tracks wat minder overtuigende momenten, waardoor de aandacht wat verslapt.

Omdat Deadspeak niet de originaliteitsprijs wint, is dit soort releases niet significant. Er mist iets onderscheidends om boven het maaiveld uit te steken. Tegelijkertijd is Plagues Of Sulfur Bound juist een zeer sfeervolle release waarop de noorderlingen laten horen liefhebbers van het vak te zijn. Bovendien verstaan ze de kunst om die passie om te zetten in een geslaagde collectie tracks. Met name Tidal Disruption en Knee Deep In Death zijn visitekaartjes om trots op te zijn. Ben je dus op zoek naar een duistere deathmetalplaat met thrash- en doom-invloeden, dan ben je bij Deadspeak aan het juiste adres.

Tracklist:
1. Entering Realms Infernal
2. Plagues Of Sulfur Bound
3. Parallel Existence
4. Tidal Disruption
5. Knee Deep In Death
6. Polarisation In Times Of Dispossession
7. Into Endless Divinities
8. Death Shall Rise

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 december 2024

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.