Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
    22 juli:
  • D.R.I.
  • Riot City en Aquilla
  • Rose Tattoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Antti Anatomy (Negative) - 42
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent)† - 82
  • Chris Petersen (Cellador) - 43
  • Darrell Roberts (W.A.S.P.) - 52
  • Mike Alexander (Evile)† - 49

Vandaag overleden:
  • Vinnie Paul Abbott (Pantera) - 2018
Review

Angus McSix - Angus McSix And The Sword Of Power
Jaar van release: 2023
Label: Napalm Records

 -

In de zomer van 2021 werd Thomas Winkler uit Gloryhammer getrapt. Een dag later heeft hij Sebastian Levermann van Orden Ogan aan de telefoon met het aanbod om met hem een nieuwe band te formeren. Dat heeft geresulteerd in Angus McSix And The Sword Of Power. Een duidelijke sneer naar zijn oude werkgever, waar Thomas het karakter Angus McFife speelde. Kan hij niet iets nieuws verzinnen in plaats van hetzelfde te doen als voorheen?

Maar eigenlijk is het best een goede grap die juist in lijn is met wat Gloryhammer doet. Die band is immers ook een parodie op gevestigde powermetalbands. Logisch dus dat Angus McSix weer een parodie is op Gloryhammer. Het nieuwe karakter is een upgrade met een harnas van goud en het zwaard Sixcalibur. Gitariste Thalia Bellazecca (ex-Frozen Crown) is Thalestris, koningin van de Lazer-Amazons. Drummer Manu Lotter (ex-Rhapsody Of Fire) is Buff Berserker Skaw! from the North en gitarist Sebastian Levermann is Archdemon Seebulon.

Aan de ene kant is het grappig dat Angus McSix op dezelfde voet verder gaat, maar als luisteraar zit je wel opgescheept met twee soortgelijke bands met dezelfde soort onderbroekenlol. En dan komen ook nog eens bekende elementen uit het verhaal voorbij, zoals vechten tegen goblins en Schotland. Dan wordt er ook nog eens flink gejat van de cartoon He-Man. De openingstrack heet Master Of The Universe en Archdemon Seebulon is gewoon Skeletor!

De meerwaarde zit ‘m in de muziek. Na drie albums clichématige power metal zit Gloryhammer er muzikaal wel een beetje doorheen. Angus McSix heeft echter een geheim wapen, namelijk de songwriter van Orden Ogan, een van de beste hedendaagse powermetalbands. Levermann verpakt herkenbare elementen in een interessant jasje zonder oubollig te klinken. En daar profiteert Thomas Winkler volop van.

Het mega-catchy Sixcalibur is daar het perfecte voorbeeld van. Deze vrolijke song trok mijn aandacht naar dit nieuwe project. Nu deed Gloryhammer dat voorheen ook bij de singles, maar steeds weer bleek de langspeler zelf een teleurstelling. Angus McSix And The Sword Of Power is dat niet. Van begin tot eind horen we frisse power metal met een hedendaagse touch. Regelmatig wordt de muziek aangedikt met techno-geluidjes. Laser-Shooting Dinosaur en Eternal Warrior zijn daardoor extra dansbaar.

Jammer genoeg moet je je regelmatig worstelen door flauwe teksten, zoals die van Fireflies Of Doom en het eerder genoemde Laser-Shooting Dinosaur. Het uitgekauwde verhaal en de maffe karakters zullen mij nooit bekoren, maar het hoort er nu eenmaal bij. Angus McSix kan ik warm aanbevelen, ook aan de verstokte powermetalfan die niks moet hebben van Gloryhammer.

Tracklist:
1. Master Of The Universe
2. Sixcalibur
3. Laser-Shooting Dinosaur
4. Amazons Of Caledonia
5. Ride To Hell
6. Starlord Of The Sixtus Stellar System
7. The Vision In The Fires (Intro)
8. Eternal Warrior
9. The Key To Eternity
10. In A Past Reality
11. Fireflies Of Doom
12. Just A Fool Will Play Tricks On Angus McSix

Score: 82 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 20 april 2023

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.