Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Wrang - De Vaendrig
Jaar van release: 2022
Label: Dominance of Darkness Records

 -

Nederlandse black metal floreert de laatste jaren als nooit tevoren. De hoeveelheid uitstekende bands van eigen bodem, die ook nog eens vaak teksten in moerstaal aanleveren, is niet op de vingers van twee handen te tellen. Veel groepen kiezen voor een avantgardistische of op zijn minst atmosferische aanpak. De bekendste voorbeelden zijn natuurlijk Laster en Fluisteraars, maar daarnaast verdienen ook Turia, Solar Temple en natuurlijk Urfaust een eervolle vermelding. Het Utrechtse Wrang gooit het over een andere boeg met hun 'Domstad swart metael'. Wars van kunstzinnig geneuzel, pek en veren voor dromerig gitaargepluk: gerost en gebeukt zal er worden. Dat lijkt althans de algehele insteek van De Vaendrig, de tweede langspeler van het trio.

De Vaendrig bouwt daarbij vooral voort op de fundamenten van het blackmetalgenre. Vlammende riffs en opzwepende ritmes vormen de basis, aangevuld door de fantastische, energieke screams van frontman Galgenvot. Invloeden van de Noorse klassiekers zijn nooit ver weg. Vooral het bij vlagen melodieuze, maar tegelijkertijd altijd rauwe gitaarwerk herinnert aan het oudere werk van Taake, maar het zijn de ploegende en heerlijk groovende ritmes, die aan het lompe geros van Tsjuder doen denken, waarmee Wrang zich in positieve zin onderscheidt. Zoveel wordt al duidelijk middels de machtige openingstrack Doodgeslagen Onschuld, dat tot live ongetwijfeld voor nekwervelfracturen zal zorgen.

De 'no-nonsense' attitude van het Utrechtse gezelschap is ook in de sound van De Vaendrig terug te horen. De plaat klinkt grimmig maar tegelijkertijd bijzonder krachtig, zodat de muziek met een stevige 'punch' de speakers uit komt knallen. Daardoor komen vooral het met gedreven riffs doorspekte Voorwaarts! De Nacht Roept, Bestevaer en Liturgie Van Zelfhaat uitstekend uit de verf. De band strooit met riffs die het predicaat 'episch met hoofdletter E' verdienen. Ondanks de conservatieve aanpak van Wrang is er een enkel moment ruimte voor lichte experimenten. Zo begint het titelnummer plechtig met koorzang en omineus orgelwerk en valt het nummer verder op door de inzet van rauwe, semi-cleane chants. Die combinatie pakt goed uit.

Het moge echter duidelijk zijn dat Wrang de mosterd vooral haalt bij de helden uit het verleden. De band vertaalt dat naar stoere tracks die met gedrevenheid, bezieling en vakmanschap worden gebracht. In dat opzicht doet De Vaendrig wel wat denken aan het twee jaar geleden verschenen debuutalbum Tirades Uit De Hel van Duivel, hoewel die plaat nog wat scherper en rafeliger is. Wrang bewijst dat er ook anno 2022 meer dan genoeg ruimte is voor traditionele black metal. Een hoogst welkome muzikale trap in de smoel!

Tracklist:
1. Doodgeslagen Onschuld
2. De Vaendrig
3. Jachttijd
4. Voorwaarts! De Nacht Roept
5. Bestevaer
6. Afgunst
7. Liturgie Van Zelfhaat

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 november 2022

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.