Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alessandro "Algol" Comerio (Forgotten Tomb) - 47
  • Alex Skolnick (Testament) - 58
  • Brett Anderson (Suede) - 59
  • Chris Notaro (Crumbsuckers) - 62
  • Christoffer Bråthen (Flight) - 33
  • Dallas Green (Alexisonfire) - 46
  • Doug Spangenberg (regisseur) - 51
  • Falk Maria Schlegel (Powerwolf) - 51
  • Felipe Plaza Kutzbach (Deströyer 666) - 43
  • Halsey - 32
  • Henrik Ohlsson (Scar Symmetry) - 51
  • Ian Wallace (King Crimson)† - 80
  • Jack Blackburn (Inferi) - 39
  • Jerry Lee Lewis† - 91
  • Josh Farro (Paramore) - 39
  • Les Claypool (Primus) - 63
  • Marcus Sunesson (The Crown) - 49
  • Mark Farner (Grand Funk Railroad) - 78
  • Marquis Marky (Coroner) - 62
  • Mike Pinera (Blues Image)† - 78
  • Scott "Wino" Weinrich (The Obsessed) - 66
  • Taime Downe (Faster Pussycat) - 62
  • Toby Driver (Maudlin Of The Well) - 48

Vandaag overleden:
  • Otis Rush - 2018
Review

Lunarian - Burn The Beauty
Jaar van release: 2022
Label: Frontiers Music Srl

 -

Pilar María del Carmen Mónica Giménez García, beter bekend onder haar artiestennaam Ailyn, heeft de smaak te pakken. Nadat de in Noorwegen woonachtige Spaanse zangeres in 2016 niet meer welkom was bij Sirenia, was ze even klaar met zingen in een band. De veertigjarige frontvrouw deed slechts wat sessiewerk voor onder meer Débler (eerder dit jaar omgedoopt tot Debler Eternia), Secret Rule en Melted Space. In 2019 pakte Ailyn de microfoon weer vaker op met haar eigen band Her Chariot Awaits. Daar bleef het niet bij, want een jaar later maakte de sopraan deel uit van Frontiers All Stars en voegde ze zich bij Trail Of Tears. Alsof dat nog niet genoeg was, maakte ze een jaar later deel uit van Magnus Karlssons metal-opera Heart Healer en heeft ze nu nog een nieuwe band: Lunarian.

Het grootste verschil met haar andere projecten is dat ze nu verantwoordelijk is voor zowel haar eigen teksten en zanglijnen als die van het koor. Ze zingt over zelf-acceptatie, altijd maar hebben willen voldoen aan de verwachtingen van anderen, zichzelf anders voordoen dan ze is, het accepteren van eigen imperfecties en zichzelf durven zijn. Zoals we van haar gewend zijn, doet ze dat zeer kundig en gepassioneerd. De hoge uithalen, waaronder die in het titelnummer, zijn verbluffend. De door folkmuziek geïnspireerde zang in het zoete, kalme Invincible hebben we nog niet eerder gehoord en is een welkome afwisseling tussen het standaardwerk.

Of het ook memorabele nummers oplevert? Daar scoort dit debuutalbum wat lager op. Het is vooral degelijk met enkele uitschieters. De eerste nummers die blijven hangen, zijn het van fraaie harmonieën voorziene Endless Sleep, het opzwepende Dream Catcher, Embrace en de overtuigende afsluiter Sacrifice. De eerste twee vanwege een sterk refrein en de laatste twee vanwege de rockvibe, die afwijkt van de moderne, symfonische metal die de rest van het album kenmerkt. Wat dat betreft had Lunarian wel vaker mogen afwijken. Embers verrast met industrial aan het begin, maar vervolgt relatief standaard met dansbare, melodieuze metal. Daarmee wordt het alsnog een wat inwisselbaar nummer. Zo nu en dan zijn er raakvlakken met Delain (Don’t Wait Until I’m Gone) Sirenia (Dream Catcher), Within Temptation (Bleeding Out en Scarlet) en Nightwish.

Alle bijdragen zijn goed te horen, al valt wel op dat de elementen als het ware vechten om aandacht. De mix had wat organischer gemogen waardoor de sterkste melodieën op de voorgrond komen te staan. Zo is Invincible een van de sterkste composities, maar komt die toch niet optimaal tot zijn recht. Een gemiste kans van de gitaarspelende producer Aldo Lonobile (Secret Sphere, Archon Angel, Sweet Oblivion), die de composities neergepend heeft.

Burn The Beauty is een prettig, modern, symfonisch metalalbum waarop Ailyn de grote smaakmaker is. De zangeres imponeert met haar kenmerkende bereik, mooie harmonieën en zwoele voordracht. De muziek is professioneel ingespeeld, maar mist wat dynamiek, samenhang en emotie. Het blijft vlak en vanwege de onevenwichtige mix komen de songs niet optimaal uit de verf. Voldoende verbeterpunten dus voor een vervolg. Anderzijds is het altijd fijn om de prachtige stem van Ailyn te horen.

Tracklist:
1. Don't Wait Until I'm Gone
2. Dream Catcher
3. Embrace
4. Bleeding Out
5. Embers
6. Burn The Beauty
7. Endless Sleep
8. Invincible
9. Never Ending Circle
10. Scarlet
11. Sacrifice

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 11 oktober 2022

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.