Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
    11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Barilari (Rata Blanca) - 66
  • Andreas Lill (Vanden Plas) - 60
  • Bram Dewachter (Cardamon) - 45
  • Chris Connelly (Ministry) - 61
  • Chris Dreja (The Yardbirds)† - 79
  • Dick Lövgren (Meshuggah) - 45
  • Gunnar Mathias "Mic" Michaeli (Europe) - 63
  • Lars Sköld (Tiamat) - 52
  • Manuel Munoz (The Old Dead Tree) - 48
  • Martin Roos (Kent) - 53
  • Mutt Lange (producent) - 77
  • Nightmare Industries (Deathstars) - 49
  • Stefan "Stéfane Funèbre" Gemballa (Powerwolf) - 50
  • Torgeir P. Krokfjord (Sarpedon) - 43

Vandaag overleden:
  • Alex Pascu (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Graeme Edge (The Moody Blues) - 2021
Review

Fall & Resist - Darkness Of Now
Jaar van release: 2022
Label: eigen beheer

 -

Australië is de thuisbasis van een aantal goede metalbands. Fall & Resist is daar een voorbeeld van. De band werd in 2016 gevormd door frontman Frosty (Liam Frost-Camilleri) en bracht twee jaar later het debuutalbum Fading Cinders uit. Met die plaat vist Fall & Resist in dezelfde vijver als Dark Tranquility, In Flames en At The Gates. Met de ep Darkness Of Now wordt het geluid verfijnd, door melodeath te combineren met thrash en post-metal in een progressieve mix met complexe songstructuren.

Opener Creators Of Our Own Demise geeft meteen een goede indruk van wat je kunt verwachten. Het is een mengeling van agressie en verdriet. De stuwende, thrashy basis wordt afgewisseld met ingetogen momenten en fraaie melodieën. De productie is modern en klinkt organisch. De nummers bevatten geen gelaagde structuur. Je hoort twee gitaren, die van Frosty en Brendon Pyers. Opvallend is ook de sterke ritmesectie, gevormd door drummer Benito Martino en bassist Rory Pyers. What you hear is what you get.

De verbreding van de stijl komt ook goed naar voren in Nothing But Pain. Deze track past meer in het hokje metalcore dan melodeath. Transient Forgiveness is wat meer rechttoe-rechtaan, waarmee de band bewijst dat complexiteit geen must is. Afsluiter As It All Starts To Fray volgt het hardere melodeath-recept met opzwepende coupletten, catchy refreinen en fraaie, ingetogen passages.

Fall & Resist neemt met Darkness Of Now meer afstand van de kenmerkende Göteborg-sound. Echter, behalve dat het goed is uitgevoerd, is het niet revolutionair. Het valt nog te bezien of de band internationaal echt weet door te breken.

Tracklist:
1. Creators Of Our Own Demise
2. Nothing But Pain
3. Transient Forgiveness
4. As It All Starts To Fray

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 24 september 2022

Meer Fall & Resist :

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.