Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andi Deris (Helloween) - 62
  • Henrik Sandelin (Avatar) - 39
  • Johnny Preston† - 87
  • Richard D. James (Aphex Twin) - 55
  • Stuart Matthewman (Sade) - 66

Vandaag overleden:
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader) - 2005
Review

Fall & Resist - Darkness Of Now
Jaar van release: 2022
Label: eigen beheer

 -

Australië is de thuisbasis van een aantal goede metalbands. Fall & Resist is daar een voorbeeld van. De band werd in 2016 gevormd door frontman Frosty (Liam Frost-Camilleri) en bracht twee jaar later het debuutalbum Fading Cinders uit. Met die plaat vist Fall & Resist in dezelfde vijver als Dark Tranquility, In Flames en At The Gates. Met de ep Darkness Of Now wordt het geluid verfijnd, door melodeath te combineren met thrash en post-metal in een progressieve mix met complexe songstructuren.

Opener Creators Of Our Own Demise geeft meteen een goede indruk van wat je kunt verwachten. Het is een mengeling van agressie en verdriet. De stuwende, thrashy basis wordt afgewisseld met ingetogen momenten en fraaie melodieën. De productie is modern en klinkt organisch. De nummers bevatten geen gelaagde structuur. Je hoort twee gitaren, die van Frosty en Brendon Pyers. Opvallend is ook de sterke ritmesectie, gevormd door drummer Benito Martino en bassist Rory Pyers. What you hear is what you get.

De verbreding van de stijl komt ook goed naar voren in Nothing But Pain. Deze track past meer in het hokje metalcore dan melodeath. Transient Forgiveness is wat meer rechttoe-rechtaan, waarmee de band bewijst dat complexiteit geen must is. Afsluiter As It All Starts To Fray volgt het hardere melodeath-recept met opzwepende coupletten, catchy refreinen en fraaie, ingetogen passages.

Fall & Resist neemt met Darkness Of Now meer afstand van de kenmerkende Göteborg-sound. Echter, behalve dat het goed is uitgevoerd, is het niet revolutionair. Het valt nog te bezien of de band internationaal echt weet door te breken.

Tracklist:
1. Creators Of Our Own Demise
2. Nothing But Pain
3. Transient Forgiveness
4. As It All Starts To Fray

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 24 september 2022

Meer Fall & Resist :

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.