Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
Geen concerten bekend voor 16-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Exo Kragh (Beyond Twilight) - 50
  • Atticus Ross (Nine Inch Nails) - 58
  • Bob Kulick (Kiss)† - 76
  • Brent Hinds (Mastodon)† - 52
  • Brian Hoffman (Deicide) - 56
  • Jared Slingerland (Front Line Assembly) - 42
  • Jill Sobule† - 67
  • Jon Davison (Yes) - 55
  • Kane Roberts (Alice Cooper) - 64
  • Mikael Hedlund (Hypocrisy) - 50
  • Paul Raven (Killing Joke)† - 65
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem)† - 57
  • Sade Adu (Sade) - 67

Vandaag overleden:
  • Andy "Henner" Allendörfer (Squealer) - 2005
  • Dave Holland (Judas Priest) - 2018
  • Nic Potter (Van Der Graaf Generator) - 2013
  • Toby Myers (Roadmaster) - 2025
Review

Fall & Resist - Darkness Of Now
Jaar van release: 2022
Label: eigen beheer

 -

Australië is de thuisbasis van een aantal goede metalbands. Fall & Resist is daar een voorbeeld van. De band werd in 2016 gevormd door frontman Frosty (Liam Frost-Camilleri) en bracht twee jaar later het debuutalbum Fading Cinders uit. Met die plaat vist Fall & Resist in dezelfde vijver als Dark Tranquility, In Flames en At The Gates. Met de ep Darkness Of Now wordt het geluid verfijnd, door melodeath te combineren met thrash en post-metal in een progressieve mix met complexe songstructuren.

Opener Creators Of Our Own Demise geeft meteen een goede indruk van wat je kunt verwachten. Het is een mengeling van agressie en verdriet. De stuwende, thrashy basis wordt afgewisseld met ingetogen momenten en fraaie melodieën. De productie is modern en klinkt organisch. De nummers bevatten geen gelaagde structuur. Je hoort twee gitaren, die van Frosty en Brendon Pyers. Opvallend is ook de sterke ritmesectie, gevormd door drummer Benito Martino en bassist Rory Pyers. What you hear is what you get.

De verbreding van de stijl komt ook goed naar voren in Nothing But Pain. Deze track past meer in het hokje metalcore dan melodeath. Transient Forgiveness is wat meer rechttoe-rechtaan, waarmee de band bewijst dat complexiteit geen must is. Afsluiter As It All Starts To Fray volgt het hardere melodeath-recept met opzwepende coupletten, catchy refreinen en fraaie, ingetogen passages.

Fall & Resist neemt met Darkness Of Now meer afstand van de kenmerkende Göteborg-sound. Echter, behalve dat het goed is uitgevoerd, is het niet revolutionair. Het valt nog te bezien of de band internationaal echt weet door te breken.

Tracklist:
1. Creators Of Our Own Demise
2. Nothing But Pain
3. Transient Forgiveness
4. As It All Starts To Fray

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 24 september 2022

Meer Fall & Resist :

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.