Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Rionda (Avalanch) - 53
  • Carlos Denogean (Weedeater)† - 38
  • Dino Cazares (Fear Factory) - 59
  • Felix Bohnke (Edguy) - 51
  • Jill Janus (Huntress)† - 50
  • Mike Baker (Shadow Gallery)† - 62
  • Richard Coughlan (Caravan)† - 78
  • Roel Van Helden (Powerwolf) - 45
  • Sam Rivers (Limp Bizkit) - 48
  • Tomas Nilsson (Devian) - 43

Vandaag overleden:
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet) - 2017
  • J.R.R. Tolkien (auteur) - 1973
Review

Solemn Ceremony - Demise
Jaar van release: 2022
Label: Nine Records

 -

Solemn Ceremony is het soloproject van bezige bij Phil Howlett. Naast alle bands waarin hij speelt, heeft hij ook nog de behoefte om zijn voorliefde voor pure traditionele doom ten gehore te brengen, maar dan wel precies zoals hij het zelf wil. Daarom doet hij dus bijna alles zelf bij Solemn Ceremony. Alleen het drumwerk heeft hij uitbesteed aan Adam Holmes. Na het titelloze debuutalbum in 2018 en de ep The Chamber (2019) is er met een kleine vertraging dan eindelijk het tweede album Demise.

Wat direct opvalt bij de eerste afspeelbeurt, is dat het minimalistische en kale geluid van de eerste twee releases plaats heeft gemaakt voor een wat warmere benadering. Dat ligt toch wat prettiger in het gehoor. Verwacht echter geen opsmuk, tierlantijntjes of andere fratsen, de benadering blijft puur en eenvoudig, zoals traditionele doom ooit is begonnen. Het tempo wordt laag gehouden, behoudens een iets sneller en wat agressiever eindstuk in The Mark. Phil heeft een klagend klinkende zang met af en toe een grom erin, die prima bij de muziek past. Dat hij een liefhebber is van onder andere Candlemass, Reverend Bizarre en The Gates Of Slumber is overduidelijk waarneembaar. Niets mis mee, hoewel de riff van In Satan's Name een regelrechte kopie is van het nummer Bastards Born van laatstgenoemde band, zij het dat deze riff een fractie sneller wordt gespeeld. Categorie beter goed gejat dan slecht geschreven zullen we maar zeggen.

Demise is een flinke stap voorwaarts voor Solemn Ceremony, mede door het sterk verbeterde geluid. De cd bevat twee bonusnummers, die afkomstig zijn van de eerder genoemde ep The Chamber. Liefhebbers zullen er dan wel snel bij moeten zijn, want er zijn slechts driehonderd stuks van uitgebracht.

Tracklist:
1. Unknown Horror
2. The Furthest Shore II
3. The Mark
4. Lullaby (The River)
5. In Satan's Name
6. Demise
7. The Chamber*
8. Sorcerer*

* bonustrack

Score: 80 / 100

Reviewer: Vitus-Frank
Toegevoegd: 24 augustus 2022

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.