Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Porcupine Tree - Closure/Continuation
Jaar van release: 2022
Label: Music For Nations

 -

Terug van nooit weggeweest: Porcupine Tree. Hoewel de progband na 2010 niet meer optrad en er geen nieuw songmateriaal verscheen, werkten Steven Wilson en Gavin Harrison wel aan ideeën. Vanwege andere prioriteiten, waaronder de succesvolle solocarrière van Wilson, was er een coronapandemie voor nodig om tijd vrij te maken en een ‘comeback’-album te realiseren. Colin Edwin is niet meer van de partij, want Wilson had de bas al opgepakt om nummers te schrijven en nam al snel daarna een aantal tracks op.

Closure/Continuation is een goed album, dat nog wel stevig begint met Harridan, maar verder vooral rustiger aan doet dan de rest van de discografie. De plaat met de lelijke hoes ligt daarmee in lijn met The Incident (2009) en het bevat veel bekende PT-elementen. Vernieuwend is het allemaal niet. Walk The Plank is met zijn elektronica de enige uitzondering. Een groep fans van het oude werk zal wat uitdaging missen.

De plaat is zeer professioneel geproduceerd, iets koeler dan de voorgangers. Het geheel klinkt strak en helder waardoor alle partijen goed tot hun recht komen. Luister eens naar het geweldige drumspel van Gavin Harrison. Met zijn bijdragen tilt hij onder meer Harridan en Rats Return naar een hoger niveau. Wilson heeft nadrukkelijk zijn stempel gedrukt op het nieuwe album, dat af en toe doet denken aan zijn solomateriaal. Mede dankzij die solocarrière is hij een betere zanger geworden, die zich veelal beperkt tot zijn sterke kanten. Toetsenist Richard Barbieri heeft geen prominente rol, maar voegt in meerdere tracks wel een sfeervolle diepgang toe, zoals in Dignity, samen met Chimeira’s Wreck één van de hoogtepunten.

Porcupine Tree is weer terug aan het front en dat is goed om te vernemen. Closure/Continuation is een fijne plaat, die weliswaar niet veel uitdaging biedt, maar wel bol staat van de memorabele songs en vakmanschap. De bonustracks, zeker de laatste twee, doen niet onder voor de rest van de nummers. Wil je die erbij hebben? Dan is een nadeel dat je wat dieper in de buidel moet tasten voor een speciale editie. Of dit het einde van de Britse progband is, weet nog niemand, maar we krijgen in ieder geval later dit jaar nog een live-vertolking van Closure/Continuation op het podium. Wellicht smaakt het de heren na die tijd naar meer.

Tracklist:
1. Harridan
2. Of The New Day
3. Rats Return
4. Dignity
5. Herd Culling
6. Walk The Plank
7. Chimera’s Wreck
8. Population Three*
9. Never Have*
10. Love In The Past Tense*

* bonustrack

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 27 juli 2022

Meer Porcupine Tree:

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.