Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Porcupine Tree - Closure/Continuation
Jaar van release: 2022
Label: Music For Nations

 -

Terug van nooit weggeweest: Porcupine Tree. Hoewel de progband na 2010 niet meer optrad en er geen nieuw songmateriaal verscheen, werkten Steven Wilson en Gavin Harrison wel aan ideeën. Vanwege andere prioriteiten, waaronder de succesvolle solocarrière van Wilson, was er een coronapandemie voor nodig om tijd vrij te maken en een ‘comeback’-album te realiseren. Colin Edwin is niet meer van de partij, want Wilson had de bas al opgepakt om nummers te schrijven en nam al snel daarna een aantal tracks op.

Closure/Continuation is een goed album, dat nog wel stevig begint met Harridan, maar verder vooral rustiger aan doet dan de rest van de discografie. De plaat met de lelijke hoes ligt daarmee in lijn met The Incident (2009) en het bevat veel bekende PT-elementen. Vernieuwend is het allemaal niet. Walk The Plank is met zijn elektronica de enige uitzondering. Een groep fans van het oude werk zal wat uitdaging missen.

De plaat is zeer professioneel geproduceerd, iets koeler dan de voorgangers. Het geheel klinkt strak en helder waardoor alle partijen goed tot hun recht komen. Luister eens naar het geweldige drumspel van Gavin Harrison. Met zijn bijdragen tilt hij onder meer Harridan en Rats Return naar een hoger niveau. Wilson heeft nadrukkelijk zijn stempel gedrukt op het nieuwe album, dat af en toe doet denken aan zijn solomateriaal. Mede dankzij die solocarrière is hij een betere zanger geworden, die zich veelal beperkt tot zijn sterke kanten. Toetsenist Richard Barbieri heeft geen prominente rol, maar voegt in meerdere tracks wel een sfeervolle diepgang toe, zoals in Dignity, samen met Chimeira’s Wreck één van de hoogtepunten.

Porcupine Tree is weer terug aan het front en dat is goed om te vernemen. Closure/Continuation is een fijne plaat, die weliswaar niet veel uitdaging biedt, maar wel bol staat van de memorabele songs en vakmanschap. De bonustracks, zeker de laatste twee, doen niet onder voor de rest van de nummers. Wil je die erbij hebben? Dan is een nadeel dat je wat dieper in de buidel moet tasten voor een speciale editie. Of dit het einde van de Britse progband is, weet nog niemand, maar we krijgen in ieder geval later dit jaar nog een live-vertolking van Closure/Continuation op het podium. Wellicht smaakt het de heren na die tijd naar meer.

Tracklist:
1. Harridan
2. Of The New Day
3. Rats Return
4. Dignity
5. Herd Culling
6. Walk The Plank
7. Chimera’s Wreck
8. Population Three*
9. Never Have*
10. Love In The Past Tense*

* bonustrack

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 27 juli 2022

Meer Porcupine Tree:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.