Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 10-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Paul (Sinister) - 51
  • Cliff Burton (Metallica)† - 64
  • Manu Chauty (Midwinter) - 48
  • Mark "Money Mark" Nishita (Beastie Boys) - 66
  • Mike Hanus (Fleshcrawl) - 50
  • Nigel Olsson (Uriah Heep) - 77
  • Péter Musitz (Casketgarden) - 46
  • Steve Bailey (Jethro Tull) - 66
  • Tony Reno (Europe) - 63
Review

Caliban - Dystopia
Jaar van release: 2022
Label: Century Media

 -

Caliban dendert al sinds 1997 door met furieuze metalcore. Zo explosief als in de begindagen zijn de Duitsers tegenwoordig echter niet meer. Nog steeds wordt er hard van leer getrokken, maar er is heden ten dage ook meer ruimte voor melodieuze refreinen en cleane zang. Bij elke nieuwe plaat verlegt Caliban wat accenten, maar de rode draad en herkenbaarheid blijven aanwezig. Dat is op album nummer dertien Dystopia niet anders.

Dystopia ligt namelijk in het verlengde van Elements (2018), met als grote verschil dat er ditmaal minder gebruik wordt gemaakt van grootse en clean gezongen refreinen. Het materiaal klinkt wat ruwer en feller en het gaspedaal wordt vaker ingetrapt. Daarmee stapt Caliban uit de valkuil van Elements, waarvan de nummers veelal te melodieus zijn en kracht verliezen.

De melodieuze aspecten zijn echter nog wel aanwezig, maar pakken beter uit. Opener en titeltrack Dystopia geeft de balans prima weer. Het tempo wordt goed vastgehouden in zowel de coupletten als in het refrein en het nummer is voorzien van een prima gastbijdrage van Christoph Wieczorek (Annisokay). Ook de daaropvolgende nummers zijn sterk met als uitschieter het anti-propaganda-nummer VirUS en het felle Phantom Pain.

Daarentegen komen ook tracks voorbij die minder indruk maken. Alien kabbelt maar wat voort en datzelfde kan gezegd worden van Dragon. Gelukkig zijn deze momenten spaarzaam. Hibernate is daarentegen ook een song die het tempo omlaag schroeft, maar met een duidelijk merkbare emotie en krachtige lyrics weet deze track te overtuigen.

Zoals gebruikelijk bij Caliban staan er ook weer verschillende samenwerkingen op de plaat. Zo zingt Cristoph Wieczorek mee in de titeltrack, maar verleent ook metalcore-legende Marcus Bischoff (Heaven Shall Burn) verdienstelijk zijn vocalen (VirUS). De gastvocalen van Jonny Davy (Job For A Cowboy) in Dragon laten daarentegen geen blijvende indruk achter.

Uiteindelijk is Dystopia een meer dan degelijke plaat. Het heeft zijn uitschieters en is over de gehele linie dik in orde. Verwacht echter weinig vernieuwing en meer van hetzelfde van wat de groep de laatste jaren heeft uitgebracht. In zekere zin niet slecht, maar platen als Nemesis (2012),  Ghost Town (2014) en Gravity (2016) laten een betere indruk achter.

Tracklist:
1. Dystopia (Feat. Cristoph Wieczorek)
2. Accent Of The Blessed
3. VirUS (Feat. Marcus Bischoff)
4. Phantom Pain
5. Alien
6. Swords
7. Darkness I Became
8. Dragon (Feat. Jonny Davy)
9. Hibernate
10. Mother
11. The World Breaks Everyone
12. Divided

Score: 70 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 19 juni 2022

Meer Caliban:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.