Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Denis "Snake" Bélanger (Voivod) - 62
  • Filippa Nässil (Thundermother) - 40
  • Jean Beauvoir (Plasmatics) - 66
  • Rinus Gerritsen (Golden Earring) - 80

Vandaag overleden:
  • Hermann Hesse (auteur) - 1962
  • Martin Birch (producent) - 2020
  • Paul Samson (Samson) - 2002
Review

Coma Hole - Coma Hole
Jaar van release: 2022
Label: eigen beheer

 -

Wat je al niet kunt doen met enkel een basgitaar, een drumstel en een goede zangstem. De ep Coma Hole is een indrukwekkend debuut van het duo Eryka Fir en Steven Anderson uit Westerly, Rhode Island. De muziek is een zware mix van stoner, grunge, doom en psychedelische rock, maar zonder de gebruikelijke gitaren. Het is rauw, groovend, catchy en het bevat een aantal originele invalshoeken. De sfeer is beklemmend en de donkere aspecten van het leven staan centraal in de teksten. Als tip wil ik meegeven dat de plaat beter tot zijn recht komt als je het volume wat hoger zet.

Met een flinke dosis distortion en effecten weet Eryka met haar basgitaar een flinke muur van geluid op te bouwen. Haar hypnotiserende zang doet de rest. Opener The Familiar bouwt langzaam op naar een zware combinatie van stoner en doom, die uitmondt in een triomfantelijke jamsessie. Toch weet dit nummer niet echt te overtuigen en dus is het jammer dat dit de eerste track is. Door de lengte van het nummer ligt verveling op de loer. Op de juiste momenten voorkomt het slagwerk van Steven Anderson dat de repeterende baslijnen de aandacht verliezen, al komt het hier en daar wat rommelig over.

Het energieke Old Climb, met fraaie duovocalen en toetsen, is een veel betere eerste kennismaking. Datzelfde geldt voor het logge Wind And Bone, de track die mijn aandacht wist te trekken. Alles klopt aan dit nummer. Het is intens, duister en de eenvoud is verbluffend. Opnieuw zijn het de duovocalen die het nummer naar een hoger niveau tillen. De afsluiter Sinking heeft eveneens een uitgesponnen karakter, maar weet de aandacht beter vast te houden dan de opener. Dit nummer is gevarieerder, groovender en bevat een geweldige slotfase, waarbij het volume steevast verder omhoog gaat. Pure eenvoud, maar uiterst effectief.

Eryka Fir brengt onder eigen naam eveneens albums uit. Die nummers, met alleen zang en gitaar, zijn zeker de moeite waard om eens te beluisteren. Het deprimerende karakter en haar hypnotiserende zang zijn de overeenkomsten. Laten we hopen dat de ep Coma Hole geen eenmalig uitstapje zal zijn in de metalwereld.

Tracklist:
1. The Familiar
2. Old Climb
3. Wind And Bone
4. Sinking

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 15 juni 2022

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.