Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
  • 8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
    3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • Dordrecht Metal Fest
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Selway (KMFDM) - 56
  • Doug Pinnick (King's X) - 76
  • Fantasma (Brujeria) - 66
  • Jimi Hazel (24-7 Spyz) - 63
  • Luuk van Gerven (After Forever) - 46
  • Mike Wengren (Disturbed) - 55
  • Pasi Hakuli (Total Devastation) - 50
  • Rajeh "James" Khazaal (Nervecell) - 42
  • Saku Hakuli (Total Devastation) - 50
  • Terje "Valfar" Bakken (Windir)† - 48
  • Tom Viel (Kronos) - 47
  • Tommy Tägtgren (producent) - 61

Vandaag overleden:
  • Keith Harwood (technicus) - 1977
Review

Annicke Shireen - Demonette
Jaar van release: 2022
Label: Eigen Beheer

 -

Later dit jaar komt er een nieuw album van Heilung uit. Een van de zangeressen van die “amplified history”-band is Annicke Shireen. Ze brengt al jaren muziek uit met Shireen en sinds vorig jaar ook met haar solo-project onder de naam Annicke Shireen. Daarin werkt de Nederlandse vocaliste/bassiste samen met Koen Herfst. De van Armin van Buuren en Vandenberg bekende drummer speelt binnen het project zowel de drum- als de gitaarpartijen.

Het duo brengt een mix van stijlen, variërend van elektronische muziek tot alternatieve rock en van folk tot metal. Daarbij ligt het tempo over het algemeen laag en is er een donkere, soms mysterieuze, spirituele sfeer. De nieuwe ep Demonette komt tekstueel overeen met de vorige ep The Serpent (2021), maar is nog wat dieper en donkerder dan de vorige ep. Het gaat over de verwerking van trauma's en het afsluiten van een zware periode. Anno 2022 is het muzikaal allemaal wat rauwer en harder, wat meer metal. Vanwege het creatieve en veelzijdige karakter van de muziek is het lastig om namen van vergelijkbare artiesten te noemen, al geven rock uit de jaren negentig en de namen Björk, Chelsea Wolfe, Tori Amos en The Gathering wellicht enige richting in welke hoeken je de muziek moet zoeken.

Het beste visitekaartje van Demonette is Undo. Daarin is het contrast tussen het rustige couplet en de doomy riff in het stevige refrein uitstekend uitgewerkt. De ruige partijen hebben daardoor een grote impact. De uitersten die elkaar versterken vind je terug in de lage en hoge vocalen, die harmonieus samenkomen en het niveau van deze uitschieter nog verder verhogen.

De andere twee tracks kunnen niet tippen aan Undo, maar hebben zeker hun momenten. De aanvangsriff van Prey is wat aan de suffe kant en samen met de drums en bas wat krachteloos. Het vervolg is veel beter. Met name het refrein. Met het lekker lopende Insatiable sluit de ep bovendien sterk af. Ook hierin is het contrast tussen de hemelse vocalen van Annicke en de heavy instrumentatie, waaronder de schurende riffs, uitstekend uitgewerkt.

Demonette is een prima visitekaartje met veel memorabele momenten. De belangrijkste attracties zijn de gelaagde zang, de niet alledaagse combinatie van stijlen en de mystieke, donkere sfeer. De drie nummers zijn goed geproduceerd, al had er wel meer gehaald kunnen worden uit Prey. Deze ep nodigt uit om de andere ep en songs van Shireen te gaan beluisteren.

Tracklist:
1. Undo
2. Prey
3. Insatiable

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 18 maart 2022

Zoeken
    1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.