Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van My Dying Bride?

As The Flower Withers [1992]
Turn Loose The Swans [1993]
The Angel And The Dark River [1995]
Like Gods Of The Sun [1996]
34.788%... Complete [1998]
The Light At The End Of The World [1999]
The Dreadful Hours [2001]
Songs Of Darkness, Words Of Light [2004]
A Line Of Deathless Kings [2006]
For Lies I Sire [2009]
A Map Of All Our Failures [2012]
Feel The Misery [2015]
The Ghost Of Orion [2020]
A Mortal Binding [2024]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 oktober:
  • Annisokay, Heart of a Coward en The Narrator
  • Delain, Moonlight Haze en Sinheresy
  • Helloween en Beast In Black
  • 19 oktober:
  • Battle Beast, Vanaheim en Solarcycles
  • Dominum en Majestica
  • Gutrectomy, Ruins of Perception en Heretix
  • 23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Kalender
Vandaag jarig:
  • Addo Kruizinga (Rubicon) - 60
  • Amr Rifai (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Bas van den Bogaard (Sinister) - 55
  • Billy Cox (The Jimi Hendrix Experience) - 84
  • Chriz DiAnno (Coronatus) - 47
  • Chuck Berry† - 99
  • Cynthia Weil (songwriter)† - 85
  • Cyril Montavon (Shakra) - 48
  • Dan Lilker (Nuclear Assault) - 61
  • Denise Dufort (Girlschool) - 67
  • Gaël Sortino (Lemuria) - 44
  • Galder (Dimmu Borgir) - 49
  • Gary Richrath (REO Speedwagon)† - 76
  • Gojko Marić (Welicoruss) - 34
  • Howard Shore (componist) - 79
  • Jaime Salazar (The Flower Kings) - 60
  • Mats Karlsson (Heed) - 53
  • Mike Lamb (Sojourner) - 38
  • Nic Potter (Van Der Graaf Generator)† - 74
  • Nicolaj Ruhnow (Tokyo Blade) - 52
  • Nils Molin (Amaranthe) - 37
  • Olga Mashkina (Nevid) - 41
  • Otto "Moloch" Wiklund (Setherial)† - 49
  • Paulo Gonçalves (Shadowsphere) - 42
  • Peter Svensson (The Cardigans) - 51
  • Philippe Jaccoud (Inner Visions) - 54
  • Ricky Tournee (Force Majeure) - 42
  • Steve "Thundercat" Bruner (Suicidal Tendencies) - 41
  • Tristan Shone (Author And Punisher) - 48
  • Uwe Werning (Dew-Scented) - 50
  • Vanessa Briscoe Hay (Pylon) - 70
  • Victor Parri (Isole) - 34

Vandaag overleden:
  • Frank Watkins (Obituary) - 2015
  • Phil Chess (Chess Records) - 2016
Review

Annicke Shireen - Demonette
Jaar van release: 2022
Label: Eigen Beheer

 -

Later dit jaar komt er een nieuw album van Heilung uit. Een van de zangeressen van die “amplified history”-band is Annicke Shireen. Ze brengt al jaren muziek uit met Shireen en sinds vorig jaar ook met haar solo-project onder de naam Annicke Shireen. Daarin werkt de Nederlandse vocaliste/bassiste samen met Koen Herfst. De van Armin van Buuren en Vandenberg bekende drummer speelt binnen het project zowel de drum- als de gitaarpartijen.

Het duo brengt een mix van stijlen, variërend van elektronische muziek tot alternatieve rock en van folk tot metal. Daarbij ligt het tempo over het algemeen laag en is er een donkere, soms mysterieuze, spirituele sfeer. De nieuwe ep Demonette komt tekstueel overeen met de vorige ep The Serpent (2021), maar is nog wat dieper en donkerder dan de vorige ep. Het gaat over de verwerking van trauma's en het afsluiten van een zware periode. Anno 2022 is het muzikaal allemaal wat rauwer en harder, wat meer metal. Vanwege het creatieve en veelzijdige karakter van de muziek is het lastig om namen van vergelijkbare artiesten te noemen, al geven rock uit de jaren negentig en de namen Björk, Chelsea Wolfe, Tori Amos en The Gathering wellicht enige richting in welke hoeken je de muziek moet zoeken.

Het beste visitekaartje van Demonette is Undo. Daarin is het contrast tussen het rustige couplet en de doomy riff in het stevige refrein uitstekend uitgewerkt. De ruige partijen hebben daardoor een grote impact. De uitersten die elkaar versterken vind je terug in de lage en hoge vocalen, die harmonieus samenkomen en het niveau van deze uitschieter nog verder verhogen.

De andere twee tracks kunnen niet tippen aan Undo, maar hebben zeker hun momenten. De aanvangsriff van Prey is wat aan de suffe kant en samen met de drums en bas wat krachteloos. Het vervolg is veel beter. Met name het refrein. Met het lekker lopende Insatiable sluit de ep bovendien sterk af. Ook hierin is het contrast tussen de hemelse vocalen van Annicke en de heavy instrumentatie, waaronder de schurende riffs, uitstekend uitgewerkt.

Demonette is een prima visitekaartje met veel memorabele momenten. De belangrijkste attracties zijn de gelaagde zang, de niet alledaagse combinatie van stijlen en de mystieke, donkere sfeer. De drie nummers zijn goed geproduceerd, al had er wel meer gehaald kunnen worden uit Prey. Deze ep nodigt uit om de andere ep en songs van Shireen te gaan beluisteren.

Tracklist:
1. Undo
2. Prey
3. Insatiable

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 18 maart 2022

Zoeken
    17 oktober:
  • Age Of Ruin - Nothingman
  • Battle Beast - Steelbound
  • Biohazard - Divided We Fall
  • Coroner - Dissonance Theory
  • Czart - Czarty Polskie
  • Dysylumn - Abstraction
  • Grailknights - Perception
  • Human Fortress - Stronghold
  • Irreparable - The Fate Of All Life
  • Sabaton - Legends
  • Void Of Sleep - The Abyss Into Which We All Have To Stare
  • 20 oktober:
  • Thaumaturgy - Pestilential Hymns
  • 24 oktober:
  • Conjurer - Unself
  • Doro - Warriors Of The Sea
  • Elettra Storm - Evertale
  • Leprous - An Evening Of Atonement
  • Mark Bogert - Antiquity Neon
  • Psychonaut - Word Maker
  • Them - Psychedelic Enigma
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.