Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benjamin Voiseux (Dreamlost) - 44
  • Bono (U2) - 66
  • Danny Carey (Tool) - 65
  • Donovan - 80
  • Egan O'Rourke (Daylight Dies) - 47
  • Joonas Jope Koto (To/Die/For) - 52
  • Luis Barros (Tarantula) - 58
  • Manu Liira (Paganus) - 43
  • Richard Patrick (Filter) - 58
  • Roberto Messina (Alkemyst) - 49
  • Walter Hoeijmakers (Roadburn-festival) - 61

Vandaag overleden:
  • David Wayne (Metal Church) - 2005
Review

Dee Snider - Leave A Scar
Jaar van release: 2021
Label: Napalm Records
Dee Snider - Leave A Scar
"Momenteel zit mijn agenda vol met andere zaken, zoals het regisseren van twee films. Op zijn vroegst verschijnt er in 2022 nieuwe muziek", aldus Dee Snider in een interview met Metalfan.nl. Groot was dan ook mijn verbazing dat eerder dit jaar een nieuwe full-length werd aangekondigd. Dat is goed nieuws, want For The Love Of Metal uit 2018 smaakte naar meer. De plaat liet een herboren Snider horen met een plaat die zowel modern als old-school klonk. De oud-zanger van Twisted Sister kon gewoon niet wachten weer aan de slag te gaan met muziek, waardoor Leave A Scar een jaar eerder dan gedacht wordt uitgebracht.

Bij Twisted Sister was de frontman verantwoordelijk voor al het materiaal. Sinds de jaren negentig heeft de 66-jarige Snider geen muziek meer geschreven. Hij dacht dat al zijn kruid was verschoten en niemand meer interesse zou hebben in de hersenspinsels van een oude rocker. For The Love Of Metal was muzikaal en tekstueel vooral het kindje van Hatebreed-zanger Jamey Jasta, de producer van Snider. Deze keer is hij weer volledig betrokken geweest bij het schrijfproces. De coronapandemie gaf hem voldoende inspiratie om eindelijk weer eens met teksten aan de slag te gaan.

I Gotta Rock (Again) is ontstaan toen de zanger middenin de pandemie dacht: “Verdomme, ik heb weer zin om te rocken!”. Een gevoel dat we allemaal kennen. Snider is geen vreemde om songs te schrijven over het belang van rocken. Iedereen kent natuurlijk de Twisted Sister-anthems I Wanna Rock en You Can’t Stop Rock ’N Roll. Het kakelverse I Gotta Rock (Again) heeft het in zich om uit te groeien tot net zo’n klassieker. Wat een verdomd lekker, rockende heavmetalsong! Het is de openingstrack van Leave A Scar en meteen mijn favoriet.

Daarna volgen elf gelijkwaardige tracks waarin Snider wederom laat horen dat zijn stem nog lang niet aan vervanging toe is. De songs vormen een beter geheel dan op For The Love Of Metal, waarvoor de meeste muziek al bestond. Dat blijft een enorm gave plaat, maar achteraf heb ik de indruk dat de muzikanten in sommige gevallen met left-overs aan de slag waren gegaan.

Dat gevoel heb ik totaal niet met Leave A Scar. Dit is duidelijk het product van een band dat goed op elkaar is ingespeeld. De bandleden hebben er alles aan gedaan om het onderste uit de kan te halen. Een miskleun vindt je niet, louter geïnspireerde en frisse songs. Leave A Scar is een ontzettend rockend metalalbum met een jeugdig klinkende Snider die lijkt te weigeren om ouder te worden.

Tracklist:
1. I Gotta Rock (Again)
2. All Or Nothing More
3. Down But Never Out
4. Before I Go
5. Open Season
6. Silent Battles
7. Crying For Your Life
8. In For The Kill
9. Time To Choose
10. S.H.E.
11. The Reckoning
12 Stand

Score: 86 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 30 juli 2021

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.