Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

Lunatic Soul - Through Shaded Woods
Jaar van release: 2020
Label: Kscope

Lunatic Soul - Through Shaded Woods

Mariusz Duda werd zesenveertig jaar geleden geboren in Węgorzewo. Deze kleine stad in het noordoosten van Polen is omgeven door meren en bossen. De frontman van de progressieve formatie Riverside verhuisde echter op zijn vijfentwintigste om praktische reden naar Warschau. Daar zit je immers een stuk dichterbij het vliegveld om te gaan touren. De multi-instrumentalist neemt u evenwel graag mee naar het bos, naar de ruimte en de rust.

Through Shaded Woods heeft dan ook niet geheel toevallig een groene hoes. Het is een relatief relaxed album, dat als thema de cyclus van leven en dood heeft. Er zijn veel kalmerende pianopartijen en akoestische en folky gitaarmelodieën (Slavisch en Scandinavisch). Invloeden zijn er onder meer van Dead Can Dance, Peter Gabriel, Riverside, Anathema, Jethro Tull en Tangerine Dream. Sporadisch hoor je elektronica à la Mike Oldfield. Een enkele keer gaat het er wat steviger aan toe. In het laatste geval komt de elektrische gitaar tevoorschijn. O nee, die denk je te horen, maar het zijn de piccolobas en de akoestische gitaar.

Doorgaans zorgen die instrumenten echter voor een rustige luisterervaring. Tijdens een paar passages hoor je zelfs ritualistische trance (Hedningarna) en tribal ritmiek. Dat zorgt soms voor een bezwerende vibe, zoals aan het begin van het titelnummer. Ook de zang is doorgaans kalmerend. Mariusz laat horen zijn zangvaardigheden verbeterd te hebben.

Al die invloeden samen leiden tot een boeiend en afwisselend album. Er zijn referenties aan ouder werk van Lunatic Soul (He Av En, Impression III, Transition, Gravestone Hill en Blood On The Tightrope bijvoorbeeld). De muziek is echter directer en minder mysterieus. Deze release is minimalistischer dan de rest van de discografie van Lunatic Soul.

Voor wie de gelaagde, donkere en elektronische sound juist zo weten te waarderen, zal dat flink wennen zijn. Het songmateriaal is repetitiever (Summoning Dance) en dromeriger (The Fountain). Met dit overtuigende duo sluit het album prachtig af.

Through Shaded Woods is anders. Helder, folky, ruimtelijk, kalmerend met de kracht van herhaling. Je hoort minder elektronische elementen dan op andere releases van Lunatic Soul. De nieuwe collectie composities is lichter, alsof de wolken verdwijnen, je je bevrijd voelt en in harmonie met de natuur leeft. Wandelend in de rustgevende natuur, zoals Mariusz graag doet. Hij is weer terug in het bos en gaat terug naar zijn roots. Wat dat betreft is de cirkel rond met deze zevende reguliere full-length. Through Shaded Woods zal met zijn ten opzichte van de rest afwijkende benadering voor uiteenlopende reacties zorgen, maar biedt ontegenzeggelijk kwaliteit.

Tracklist:
1. Navvie
2. The Passage
3. Through Shaded Woods
4. Oblivion
5. Summoning Dance
6. The Fountain
7. Vyraj (bonustrack)
8. Hylophobia (bonustrack)
9. Transition II (bonustrack)

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 23 januari 2021

Zoeken
    12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.