Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Majestica - A Christmas Carol
Jaar van release: 2020
Label: Nuclear Blast Records
Majestica  - A Christmas Carol
Ik ben geen liefhebber van kerst, maar voor power metal kun je me wel wakker maken. Het was dan ook spannend wat ik van een powermetalalbum zou gaan vinden dat volledig in het teken staat van kerst. Het is een combinatie die eigenlijk helemaal niet zo gek klinkt. Zowel kerst als power metal staan in het teken van blijheid en positiviteit. Toch was er nog geen gevestigde powermetalband die zich heeft gewaagd aan een kerstalbum. Majestica brengt daar verandering in. De Zweedse band bracht vorig jaar het debuut Above The Sky uit. Echt nieuw was de band van bandleider Tommy Johansson niet, aangezien het een voortzetting is van ReinXeed, waarvan meerdere platen zijn verschenen.

Majestica’s tweede full-length brengt ons dus volledig in de kerstsferen. De band kiest voor het welbekende verhaal over Mr. Scrooge. A Christmas Carol is een conceptalbum over de chagrijnige, oude man die niks van kerst moet weten, maar uiteindelijk toch overstag gaat na een bezoek van drie geesten. Het verhaal van Charles Dickens uit 1843 is vele malen verfilmd en verschijnt nu voor het eerst als powermetalvariant. Geen verhalen dus over de geboorte van Jezus, of kerstklassiekers in een metalen jasje. Majestica heeft wijselijk gekozen voor een verhaal dat de meeste metalfans wel zou kunnen aanspreken.

Het album bestaat uit negen tracks, waarvan de intro en outro orkestrale nummers zijn. Dan is er nog de ballade The Joy Of Christmas. Deze drie songs kun je gerust draaien tijdens het kerstdiner met je familie. Van de rest van het album zal iedereen ontzettend hyper worden, want het is snelle power metal in de traditie van Helloween, Gamma Ray en Rhapsody. Iedere track heeft een bekende melodie die met kerst te maken heeft en de orkestratie wordt steevast verrijkt met klokkenspel. De kwaliteiten van het debuut van Majestica horen we terug op A Christmas Carol. Ik miste alleen originaliteit, maar dat is nu verholpen door met het kerstthema te komen. Johansson krijgt een compliment voor zijn bijzonder sterke vocale prestatie. Hij kan zo door naar de musical van A Christmas Carol.

De band heeft er iets leuks van gemaakt en het album zal kerstliefhebbers zeker aanspreken. De kerstvreugde druipt ervan af. Dat is voor mij aanleiding om de plaat verder te laten voor wat deze is. In de aanloop van de kerstdagen word je overal al ongewild ondergedompeld in de kerstvreugde. Ik heb dan geen album van een van mijn favoriete genres nodig dat hetzelfde doet. Dat deze plaat een positief kerstgevoel oproept, is overigens het bewijs dat Majestica geslaagd is in zijn missie om met het ultieme kerstpowermetalalbum te komen.

Tracklist:
1. A Christmas Carol
2. A Christmas Story
3. Ghost Of Marley
4. Ghost Of Christmas Past
5. The Joy Of Christmas
6. Ghost Of Christmas Present
7. Ghost Of Christmas To Come
8. A Christmas Has Come
9. A Majestic Christmas Theme

Score: 80 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 22 december 2020

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.