Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Kuoppala (Children Of Bodom) - 52
  • Jens Volker Mathias Bömer (Lonewolf) - 53
  • John Parish (producent) - 67
  • Martin Arendal (Manticora) - 48
  • Michael Nicklasson (Dark Tranquillity) - 54
  • Oliver Riedel (Rammstein) - 55
  • Reinier Vreeswijk (Whispering Gallery) - 55
  • Ryan Shuck (Orgy) - 53
  • Tomi Koivusaari (Amorphis) - 53
  • Toni Hallio (Norther) - 46
  • Wendy Dio (manager) - 81

Vandaag overleden:
  • Emile Ford - 2016
Review

Silent Skies - Satellites
Jaar van release: 2020
Label: AFM Records

Silent Skies - Satellites

De ene samenwerking tussen twee muzikanten pakt beter uit dan de andere. Zelfs als beide musici exceptionele kwaliteiten bezitten, biedt dat nog geen garantie voor succes. Toen Tom Englund de cover van Distance (Evergrey) door toetsenist Vikram Shankar (Redemption, Lux Terminus, Threads Of Fate) op YouTube zag, zag hij wel mogelijkheden om iets neer te zetten waar mensen wat in zouden zien. Ideeën werden uitgewisseld en die hebben geleid tot het debuutalbum Satellites.

De Zweedse zanger en Amerikaanse pianist maken onder de noemer Silent Skies melancholische, atmosferische filmmuziek. De songs bestaan veelal uit zang- en pianopartijen en worden aangevuld met cellospel van Raphael Weinroth-Browne en enkele keyboardklanken. Het is een heel kalmerende collectie composities die de luisteraar in alle rust laat genieten. Liefhebbers van het kalme werk van Snow Patrol, Anathema en Sigur Rós doen er verstandig aan om dit eens te beluisteren.

Want het is genieten geblazen. Vooral met het prachtige, emotionele Horizons en met Solitude, waarin zowel Shankar als Englund het beste van zichzelf laten horen. Daar blijft het niet bij, want Dreams en Us doen er niet veel voor onder. De ene keer zijn de partijen van Shankar leidend, maar de andere keer, in Endless bijvoorbeeld, is het Englund die de boventoon voert. Beide heren uiten veel gevoel in hun performance. Je zou zeggen dat de hele tijd piano en zang gaat vervelen, maar de mannen blijven boeiend met hun gevoelige muziek.

Shankar houdt zijn bijdragen spannend genoeg, zoals halverwege Us en aan het einde van Oceans. Soms doet zijn spel aan dat van Anathema herinneren. Verrassend geslaagd is de Eurythmics-cover Here Comes The Rain Again. Waar veel andere nummers minimalistisch van opzet zijn, zorgen meerdere lagen synthesizertracks voor een vollere sound in deze bewerking van de bekende track uit 1984. Daarnaast is er een geslaagde, ingetogen bewerking van Distance van Evergrey.

Satellites is een komen en gaan van wolken en zon. Het is een zwaarmoedig album met de nodige lichtpuntjes aan de horizon, een wisseling tussen ups en downs. Dit debuut brengt rust terwijl alles op afstand blijft razen. Het laat je op de rem trappen en in alle kalmte van het moment genieten. Satellites imponeert met veel gevoel en is derhalve een prachtig debuut van het duo, waarvan we hopelijk meer te horen krijgen. Silent Skies bewijst dat wanneer twee muzikanten op dezelfde golflengte zitten, dit tot een zeer geslaagde samenwerking kan leiden.

Tracklist:
1. Horizons
2. Endless
3. Dreams
4. Us
5. Solitude
6. Oceans
7. Here Comes The Rain Again (Eurythmics-cover)
8. Walls
9. Distance (Evergrey-cover)
10. 1999

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 16 december 2020

Meer Silent Skies:

Zoeken
    9 april:
  • Voidchaser - Interstellar I
  • 10 april:
  • Archspire - Too Fast To Die
  • Battlegrave - Enslavement
  • Chronicler Of Ardul - Sounds Of Ardul
  • Fighter V - Deja Vu
  • Immolation - Descent
  • Metal Church - Dead To Rights
  • Resurrected - Perpetual
  • Uada - Interwoven
  • 13 april:
  • Evil Warriors - Evil Warriors
  • 17 april:
  • Doodswens - Doodswens
  • Draken - Here Be Draken
  • LungBurner - Dogma
  • Master Dy - Milf Queen
  • Mylingar - Út
  • Skindred - You Got This
  • The Last Ten Seconds Of Life - The Dead Ones
  • Vargrav - Dimension: Daemonium
  • Victorious - World War Dinosaur
  • Victorius - World War Dinosaur
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.