Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Hamlet (Lucifixion) - 49
  • Barriemore Barlow (Jethro Tull) - 77
  • Björn "Speed" Strid (Soilwork) - 48
  • Don Powell (Slade) - 80
  • Joe Perry (Aerosmith) - 76
  • Owen Seay (Unida) - 35
  • Øyvind Johan "Mustis" Mustaparta (Dimmu Borgir) - 47
  • Pat Mastelotto (King Crimson) - 71

Vandaag overleden:
  • Paul Curcio (producent) - 2018
Review

Nehëmah - Requiem Tenebrae
Jaar van release: 2004
Label: Oaken Shield
Nehëmah - Requiem Tenebrae
Wat betreft rauwe traditionele black metal is het Franse Nehëmah een van m'n favoriete actieve bands. Met voorgangers "Light of a Dead Star" en "Shadows From the Past" veroverden Corven en kornuiten een gerespecteerde positie binnen het black metal circuit. Het onlangs verschenen "Requiem Tenebrae" zal die positie alleen maar onderstrepen. De Fransen leveren wederom een ijzersterk album af dat de rillingen over m'n rug doet lopen.

"Light of a Dead Star" was met z'n uitgestrekte, bijna epische nummers m'n favoriete album van Nehëmah, maar ik acht het goed mogelijk dat "Requiem Tenebrae" uiteindelijk die eer op gaat eisen. Het zal nog even duren voordat ik de sterke aspecten van beide albums tegenover elkaar kan afwegen, maar "Requiem Tenebrae" heeft in ieder geval veel indruk gemaakt.
Deze plaat kent van de drie albums de beste balans tussen agressie en sfeer. Het eerste wat me opviel bij aanvankelijke beluistering waren de vele blast-momenten en de extra gemene vocalen. Ook nadat ik de balans op heb kunnen maken blijkt dat dit het meest agressieve album van Nehëmah is. Corven klinkt nog overtuigender als boodschapper van kwaad en onheil en de ritmesectie tilt de agressieve momenten naar een zeer hoog niveau.

Maar gelukkig zijn de karakteristieke dromerige sfeer-passages niet absent. Nummers als "The Elder Gods Awakening" en "Taken Away by the Torn Black Shroud" slagen er als vanouds in om de luisteraar mee te nemen op een vlucht over vreemde, duistere landschappen. Men hekelt het keyboard niet tijdens deze passages en daardoor is het contrast met de rauwe, harde stukken des te groter.

Uiteraard steken de composities weer prima in elkaar. Door de grotere nadruk op dynamiek is "Requiem Tenebrae" een voor black metal begrippen vrij gevarieerd album en hebben de nummers allemaal een eigen herkenbaar gezicht. De productie is helderder en krachtiger dan die van de twee voorgangers en daardoor kan het niemand ontgaan dat "Requiem Tenebrae" het meest recente werk van de band is. En wat voor een werk. Deze plaat belichaamt het originele concept van black metal en behoort simpelweg tot het beste wat het genre te bieden heeft. Nehëmah staat in de voorste linie wanneer de black metal horde de langverwachte aanval op de wereld opent.

Tracklist:
1. Creeping Chaos
2. The Great Old Ones
3. Dead But Dreaming in the Eternal Icy Waste
4. The Elder Gods Awakening
5. In the Mists of Orion's Sword
6. Taken Away by the Torn Black Shroud
7. Conscience in Evil
8. Through the Dark Nebula

Score: 95 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 8 mei 2004

Nehëmah - Requiem Tenebrae
Reactie van Ferdi op 08-05-2004 om 07:30u

Helaas dat, in deze recnesie, elk element van kritiek op deze plaat ontbreekt. Zeke: het is geen slecht epistel, maar het zaad druipt af van de score van 95 punten. Een punt van kritiek op bijvoorbeeld de langdradigheid van sommige nummers was wel op zijn plaats geweest. Een uittro schrijven is wel leuk, maar om dat nou drie minuten door te laten lopen is te veel van het goede. Hoezo dynamiek? Maar goed, de scribent in kwestie geeft zelf al aan niet objectief te kunnen oordelen door te vermelden dat hij de plaat niet op basis van kwalitatieve argumenten kan vergelijken met eerder materiaal. Jammer.

Nehëmah - Requiem Tenebrae
Reactie van Meltdown op 08-05-2004 om 11:03u
Score: 90 / 100

Daar noem je dan ook het enige nadeel van deze schijf. Sommige nummers duren inderdaad iets te lang. Verder is ie heerlijk. _0_

Nehëmah - Requiem Tenebrae
Reactie van Wolfgard op 08-05-2004 om 17:21u
Score: 75 / 100

een score van 95??? tja dan kan je elke release wel hoog beoordelen, want deze cd is aardig, maar bij lange na geen klassieker

Nehëmah - Requiem Tenebrae
Reactie van Summoner op 09-05-2004 om 01:45u
Score: 95 / 100

Een score van 75??? Tja, dan kun je elke release wel lauw beoordelen, want deze cd is meesterlijk en als je hoge kwaliteit niet herkent kun je maar beter je kop in het zand steken en op veilig spelen.

Nehëmah - Requiem Tenebrae
Reactie van Summoner op 09-05-2004 om 01:48u
Score: 100 / 100

Overigens heeft objectiviteit geen plaats in een recensie en blijkt ook nu weer dat het score-systeem vaak het verkeerde effect heeft, aangezien sommige mensen meer op de score letten dan de recensie en daar veel te zwaar aan tillen.

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.