Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

Trollheims Grott - Aligned With The True Death
Jaar van release: 2018
Label: World Terror Committee
Trollheims Grott - Aligned With The True Death
De naam Trollheims Grott zal waarschijnlijk niet (meer) bij veel mensen een belletje doen rinkelen. De Finse industrial blackmetalformatie leverde meer dan vijftien jaar geleden twee volstrekt eigenzinnige, ietwat bevreemdende, maar ook bijzonder krachtige albums af. Bizarre Troll Technology (2001) en Bloodsoaked And Ill-Fated (2003) zijn inmiddels helaas in de vergetelheid geraakt en ook de band zelf heeft lange tijd een sluimerend bestaan geleid. Tot eind vorig jaar, als er tot mijn grote verbazing ineens een derde langspeler verschijnt. Vanuit het niets, kunnen we wel stellen. Aligned With The True Death is de naam die de schijf heeft meegekregen, het Duitse label World Terror Committee de nieuwe verblijfplaats die de Finnen hebben gevonden.

Trollheims Grott stamt nog uit de tijd dat avantgardisme niet het nieuwe conservatisme was en de bands die buiten de lijntjes kleurden in het blackmetalgenre nog op de vingers van één hand te tellen waren. Natuurlijk maakten groepen als Emperor, Limbonic Art, Dødheimsgard en Arcturus furore, maar black metal bestond toch – met name in Scandinavische regionen - voornamelijk uit groepen die de traditie in ere hielden. In die tijd was de muziek van deze groep een verademing ten opzichte van veel genregenoten. De combinatie van grimmige, mechanische black metal met elektro-invloeden en progressieve songstructuren bleek een gouden wisselwerking op te leveren. Wie de twee albums van Trollheims Grott anno 2019 beluistert, hoort muziek die nog niets aan intensiteit, eigenzinnigheid en actualiteit heeft ingeboet.

Gelukkig gaat Aligned With The True Death op dezelfde voet verder. Alsof er in al die jaren niets veranderd is. Nog steeds combineert Trollheims Grott mechanische, Thornsiaanse gitaarloopjes met …And Oceans-achtige, kille elektronica. Het titelnummer, waarmee de band het nieuwe album aftrapt, geldt direct als visitekaartje. De blackmetalbasis is onmiskenbaar in de grimmige riffs, het furieuze, intense drumwerk en de krachtige strot van Spellgoth, maar in de luwte vechten allerlei wazige, psychedelische keyboarduitspattingen om een plek in de spotlights. Die verrijkende combinatie van ongebreidelde, gedisciplineerde agressie en coole keyboardeffecten houdt Trollheims Grott gedurende het hele album vast.

De eerste helft van de plaat is het sterkst. Deathless Form is een vuige, intense blackmetalkraker, waarin het tempo voortdurend hoog ligt en de subtiele industrial-effecten voor een dreigende, naargeestige ondertoon zorgen. Omega Angel is wat slepender en epischer qua sfeer, maar doet verder niet onder voor zijn voorganger. Vooral de venijnig geschreeuwde vocalen en strakke, hakkende riffs vormen hier pluspunten. Ook op de tweede helft van de plaat haalt Trollheims Grott een hoog niveau, maar hier valt wel op dat de nummers grotendeels volgens hetzelfde stramien zijn opgebouwd. Daardoor zit ik iets minder op het puntje van mijn stoel. Desondanks is Aligned With The True Death misschien wel de meest verrassende ‘comebackplaat’ van het afgelopen jaar.

Tracklist:
1. Aligned With The True Death
2. Deathless Form
3. Omega Angel
4. Holy Black Sun
5. Twilight
6. LXFR
7. Earth's Last Stand

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 29 maart 2019

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.