Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van My Dying Bride?

As The Flower Withers [1992]
Turn Loose The Swans [1993]
The Angel And The Dark River [1995]
Like Gods Of The Sun [1996]
34.788%... Complete [1998]
The Light At The End Of The World [1999]
The Dreadful Hours [2001]
Songs Of Darkness, Words Of Light [2004]
A Line Of Deathless Kings [2006]
For Lies I Sire [2009]
A Map Of All Our Failures [2012]
Feel The Misery [2015]
The Ghost Of Orion [2020]
A Mortal Binding [2024]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • All Them Witches en Elder
  • Wind Rose, Orden Ogan en Angus McSix
  • 17 oktober:
  • Floor Jansen
  • 18 oktober:
  • Delain, Moonlight Haze en Sinheresy
  • Helloween en Beast In Black
  • 19 oktober:
  • Battle Beast, Vanaheim en Solarcycles
  • Dominum en Majestica
    15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dizzy" Dean Davidson (Britny Fox) - 65
  • Benoît Blin (Monolithe) - 45
  • Bob van Deutekom (Dystopia) - 33
  • Christian Müller (Night In Gales) - 48
  • Claudio Botarro Neira (Poema Arcanus) - 50
  • Dario "Darian" Beretta (Drakkar) - 49
  • Dax Riggs (Acid Bath) - 52
  • Don Stevenson (Moby Grape) - 84
  • Elize Ryd (Amaranthe) - 41
  • Jacob Bannon (Converge) - 49
  • Jaroslav "Erno" Šedivý (Flamengo) - 78
  • Jonathan "Jon" Merrelaar (Drain Life) - 46
  • Jonathan Portnoy (Sorxe) - 54
  • Jyrki 69 (The 69 Eyes) - 57
  • Kenny Callebaut (Cathubodua) - 32
  • Larrie Londin (Journey)† - 82
  • Martin (Manatark) - 49
  • Pedro Paixão (Moonspell) - 52
  • Simon McKay (The Agonist) - 39
  • Steven van Dijck (Gitaron) - 34
  • Tim Mallare (Overkill) - 60
  • Vyacheslav Butusov (Nautilus Pompilius) - 64

Vandaag overleden:
  • Gordon Haskell (King Crimson) - 2020
Review

Mantar - The Modern Art Of Setting Ablaze
Jaar van release: 2018
Label: Nuclear Blast Records
Mantar - The Modern Art Of Setting Ablaze
Ze zorgen samen voor een flinke bak herrie. Erinc Sakarya en Hanno Klänhardt van Mantar hebben niet meer nodig dan een drumstel en gitaar. Hun verrotte strotten doen de rest. Met die beperkte hoeveelheid ingrediënten zetten ze een interessante mix van stijlen neer. Keiharde sludgy metal zoals Mastodon op het debuut speelde en beestachtige black metal vormen een greep uit de invloeden. En dat met de agressie van een willekeurige thrash- of hardcoreband.

Of het gebodene op The Modern Art Of Setting Ablaze mooi is, is een tweede. Ik heb zelf wel eens gezegd dat ik de lelijkheid in een genre als black metal best kan waarderen. Dissonanten, ranzige vocale uitspattingen en domweg duisternis, gevangen in een slordige notenreeks; ik lust het best. Mantar doet in die zin ook niet aan mooie muziek. De muur van geluid staat bol van loodzware gitaarriffs en ijzingwekkend gekrijs, terwijl Erinc regelmatig met pannenset en al van de trap lijkt te sodemieteren. Het zijn passages en klanken waar je niet echt van geniet, zoals van een fraaie melodie, maar meer stukken waar je ontzag voor hebt. Mantar legt het beest in beide muzikanten bloot. Intens, hard en gemeen. Het zweet spat nog net niet je speakers uit.

Zodoende vind ik The Modern Art Of Setting Ablaze als kunst erg geslaagd. Of ik de plaat in de toekomst voor mijn plezier vaak opzet? Ik ben bang van niet. Sommige buldercollages consumeer je een paar keer tot je verzadigd bent. In dit specifieke geval is de verzadiging blijvend. Ongetwijfeld zijn er liefhebbers die deze aaneenschakeling van oerkracht en doodsreutels dag in dag uit willen beluisteren. Daar wens ik ze alvast veel plezier mee.

Tracklist:
1. The Knowing
2. Age Of The Absurd
3. Seek Forget
4. Taurus
5. Midgard Serpent (Seasons Of Failure)
6. Dynasty Of Nails
7. Eternal Return
8. Obey The Obscene
9. Anti Eternia
10. The Formation Of Night
11. Teeth Of The Sea
12. The Funeral

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 30 oktober 2018

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.