Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Geen concerten bekend voor 08-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Perialas (producent) - 70
  • Alexander Vasilopoulos (Airged L'amh) - 54
  • Alexei Olegovich Andrushenko (Holy Blood) - 42
  • Jens Kidman (Meshuggah) - 60
  • Nick DiSalvo (Elder) - 37
  • Pär Sundström (Sabaton) - 45
  • Per Wiberg (Opeth) - 58
  • Peter Stålfors (Dream Evil) - 56
  • Steve White (KMFDM) - 61

Vandaag overleden:
  • André Matos (Angra) - 2019
  • Frostmourn (Dark Domination) - 2004
Review

Kingnomad - The Great Nothing
Jaar van release: 2018
Label: Ripple Music

Kingnomad - The Great Nothing

Met Mapping The Inner Void komt Kingnomad vorig jaar prima voor de dag. Op deze debuutplaat laten de Zweden een mix horen van psychedelische, occulte en progressieve rock. Hoewel de songs soms iets te veel naar die van hun landgenoten Ghost hangen, vormen ze een veelbelovende introductie. Je moet het ijzer smeden als het heet is, moet de band hebben gedacht, want na een jaar ligt er met The Great Nothing alweer nieuw plaatwerk in de winkel.

Op The Great Nothing is een groep te horen die meer op zijn eigen benen staat. De gelijkenissen met Ghost zijn er nog (vooral in The Mysterious Agreement), maar niet meer zo opzichtig. Cosmic Serpent is een vroeg hoogtepunt met goed verzorgde zanglijnen en boeiend, dynamisch gitaarspel. In All Those Things… is het lekker wegdromen en genieten van het kalme, bluesachtige gitaarwerk.

De titeltrack springt door zijn speelduur van ruim twintig minuten het meest in het oog. Het nummer bestaat uit verschillende passages die als golven komen en gaan. De invloeden van Pink Floyd, Rush, Yes, maar ook Tool (luister maar eens naar het gitaarloopje dat twee keer terugkomt) zijn goed aanwijsbaar. Al met al een erg ambitieuze compositie. Het nummer loopt niet altijd even soepel, maar de individuele passages blijven wel eenvoudig hangen.

Ondanks dat The Great Nothing op verschillende vlakken een vooruitgang is, mis ik iets. De songs zitten goed elkaar, maar klinken soms iets te mak. De tracks klinken mysterieus, maar missen spanning en venijn. Ik krijg dan ook het gevoel dat Kingnomad met deze plaat nog niet helemaal daar is waar het wilt zijn.

Tracklist:
1. The Yoga Of Desolation
2. Cosmic Serpent
3. The Mysterious Agreement
4. All Those Things
5. Collapsing Pillars Of The Earth
6. The Great Nothing

Score: 77 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 12 september 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.