Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charlie Hargrett (Blackfoot) - 77
  • Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis) - 39
  • Craig "133" Jones (Slipknot) - 54
  • Daniel (VIII) (Dominia) - 44
  • Doug Blair (W.A.S.P.) - 63
  • Fredrik Thordendal (Meshuggah) - 56
  • Gene Vincent† - 91
  • H.R. (Bad Brains) - 70
  • Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala (HIM) - 52
  • Mike Shinoda (Linkin Park) - 49
  • Samuli Hyttinen (Medicated) - 39
  • Varg Vikernes (Burzum) - 53

Vandaag overleden:
  • Doug Lunn (Andy Summers) - 2017
  • Frank Herbert (auteur) - 1986
  • J.-H. Rosny aîné (auteur) - 1940
  • Trish Doan (Kittie) - 2017
Review

Kingnomad - The Great Nothing
Jaar van release: 2018
Label: Ripple Music

Kingnomad - The Great Nothing

Met Mapping The Inner Void komt Kingnomad vorig jaar prima voor de dag. Op deze debuutplaat laten de Zweden een mix horen van psychedelische, occulte en progressieve rock. Hoewel de songs soms iets te veel naar die van hun landgenoten Ghost hangen, vormen ze een veelbelovende introductie. Je moet het ijzer smeden als het heet is, moet de band hebben gedacht, want na een jaar ligt er met The Great Nothing alweer nieuw plaatwerk in de winkel.

Op The Great Nothing is een groep te horen die meer op zijn eigen benen staat. De gelijkenissen met Ghost zijn er nog (vooral in The Mysterious Agreement), maar niet meer zo opzichtig. Cosmic Serpent is een vroeg hoogtepunt met goed verzorgde zanglijnen en boeiend, dynamisch gitaarspel. In All Those Things… is het lekker wegdromen en genieten van het kalme, bluesachtige gitaarwerk.

De titeltrack springt door zijn speelduur van ruim twintig minuten het meest in het oog. Het nummer bestaat uit verschillende passages die als golven komen en gaan. De invloeden van Pink Floyd, Rush, Yes, maar ook Tool (luister maar eens naar het gitaarloopje dat twee keer terugkomt) zijn goed aanwijsbaar. Al met al een erg ambitieuze compositie. Het nummer loopt niet altijd even soepel, maar de individuele passages blijven wel eenvoudig hangen.

Ondanks dat The Great Nothing op verschillende vlakken een vooruitgang is, mis ik iets. De songs zitten goed elkaar, maar klinken soms iets te mak. De tracks klinken mysterieus, maar missen spanning en venijn. Ik krijg dan ook het gevoel dat Kingnomad met deze plaat nog niet helemaal daar is waar het wilt zijn.

Tracklist:
1. The Yoga Of Desolation
2. Cosmic Serpent
3. The Mysterious Agreement
4. All Those Things
5. Collapsing Pillars Of The Earth
6. The Great Nothing

Score: 77 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 12 september 2018

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.