Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë)† - 57
  • David Readman (Pink Cream 69) - 56
  • Demonaz (Immortal) - 56
  • Graham Oliver (Saxon) - 74
  • Robert Heaton (New Model Army)† - 65
Review

Gozu - Equilibrium
Jaar van release: 2018
Label: Metal Blade Records

Gozu - Equilibrium

Met de twee jaar geleden verschenen langspeler Revival toont de heavyrockgroep Gozu eindelijk zijn kwaliteiten. Hoewel de eerste twee platen zeker niet slecht zijn, is het op die releases toch wat generiek. Met Revival en de nieuwste aanwinst Equilibrium steekt de band uit Boston in positieve zin zijn hoofd boven het maaiveld en wordt er aan de hoge verwachtingen rondom deze groep voldaan.

Waar er op Revival al flink wat vooruitgang te horen is op het gebied van songwriting, is Equilibrium nog een extra stapje in de goede richting. De laaggestemde gitaarpartijen zijn nog altijd een belangrijk onderdeel in de muziek van Gozu. Maar de tijd dat alles in het teken stond van die o zo heerlijke riffs ligt achter de Amerikanen. Nee, Gozu schrijft tegenwoordig langere, maar vooral completere songs.

Wat opvalt, is dat Gozu het rechttoe rechtaan-werk wat beter en natuurlijker weet te combineren met de dromerige passages. De liedjes klinken beheerst en weloverwogen. Ook is er wat meer aandacht besteed aan de vocalen. Marc Gaffney heeft een karakteristieke love-it-hate-it-stem, maar is zeker een van de betere zangers in het heavy/stonerrockgenre. Gaffneys zanglijnen zijn pakkender geworden. Met name in Ricky “The Dragon” Steamboat, They Probably Know Karate en Prison Elbows is zijn zang beter dan ooit. Daarbij zijn ook de achtergrondvocalen beter verzorgd.

Gozu heeft flink gespijkerd aan zijn sound. Dat heeft geleid tot een herkenbaar eigen geluid. De dromerige, bijna shoegaze-achtige passages zijn een aanwinst in de inmiddels prima uitgewerkte songs. De groep klinkt hier zelfverzekerd en levert met Equilibrium een divers album. Gozu is zeker één van de leukere heavyrockgroepen van het moment en heeft genoeg potentie om nog meer te groeien.

Tracklist:
1. Rocky "The Dragon" Steamboat
2. The People Vs. Mr.T
3. King Cobra
4. Manimal
5. They Probably Know Karate
6. Prison Elbows
7. Stacy Keach
8. Ballad Of ODB

Score: 84 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 2 mei 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.