Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
  • Drew Struzan (illustrator) - 79
  • Elliot Scheiner (producent) - 79
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
  • Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
  • Jason McMaster (Watchtower) - 61
  • Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
  • Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
  • Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
  • John Lubbock (dirigent) - 81
  • Ken Johansson (Memory Garden) - 56
  • Richie Malone (Status Quo) - 40
  • Rodleen Getsic (acteur) - 51
  • Sami Asp (Wingdom) - 48
  • Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
  • Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40

Vandaag overleden:
  • Chuck Berry - 2017
Review

Inquisitor - Stigmata Me, I'm In Misery
Jaar van release: 2018
Label: Hammerheart Records
Inquisitor - Stigmata Me, I'm In Misery
Het Nederlandse Inquisitor beschrijft zijn muziek als extreme thrash metal en bewijst met Stigmata Me, I’m In Misery dat hier niks van gelogen is. Met duidelijke invloeden van bands als Dark Angel, Sadus, Demoliton Hammer en Sabbat is dit dan ook geen verrassing. Eind jaren negentig viel de band, na slechts één langspeler uit te hebben gebracht, uit elkaar en werden de leden actief in andere bands, zoals Ancient Rites en Centurian. Na de heruitgave van het debuut Walpurgis, Sabbath Of Lust in 2014 besloten ze weer bijeen te komen.

Gelukkig heeft een hiaat van ruim twintig jaar niks afgedaan aan de muzikale kwaliteiten van deze heren. Het album begint zeer sterk met Castigate Into Devine Apostle, waarin de kwaliteiten van alle bandleden meteen goed naar voren komen. Het als single uitgebrachte I Am Sick, I Must Die is een van de hoogtepunten van het album, vooral omdat hij bijzonder goed blijft hangen. De Merciless-cover Dreadful Fate is ook zeker het vermelden waard. Covers worden vaak aan het einde van albums gezet of gebruikt als bonusnummer, maar hier neemt het nummer plek vier in op de tracklist. Inquisitor heeft zich dit nummer compleet eigen gemaakt, zonder af te doen aan het origineel, waardoor het op het midden van het album zeker niet misstaat.

Opvallend aan Inquisitor is de unieke stem van zanger Alex Wesdijk. De schelle, op sommige momenten bijna piepende stem, lijkt nog het meest op een kruising tussen de zangers van Overkill en Sabbat. Persoonlijk vind ik dit een zeer waardevolle toevoeging aan de muziek, al is het begrijpelijk dat je hier op afknapt. Maar dan kun je altijd nog genieten van de andere bandleden. Drummer Wim van der Valk klinkt alsof hij niks van zijn drumstel heel wil laten en komt makkelijk boven de tweehonderd bpm uit. De drum accentueert de nummers op veel plaatsen en bouwt een goede fundering. Bassist Alex Bakker speelt hier goed op in. De duidelijke baspartijen voeren niet de boventoon, noch volgen ze de drum- of gitaarpartijen een op een, maar ze dienen door het hele album als ruggengraat van de muziek. De gitaarriffs van Erik Sprooten zijn origineel en afwisselend, wat de nummers een eigen sound geeft.

Inquisitor heeft met zijn comeback een zeer puik album afgeleverd. De thrash metal met wat deathinvloeden is sterk genoeg dat deze elke fan van snelle thrash metal zou moeten kunnen bekoren. Het is nu vooral te hopen dat we niet weer twee decennia moeten wachten op nieuw materiaal.

Tracklist:
1. Castigate Into Devine Apostle
2. I Am Sick, I Must Die
3. Holy Man’s Gallows Pole
4. Dreadful Fate
5. Hammering Rusty Nails
6. Northern Goliath – Death A Black Rose
7. The Witching Time Of Night
8. On A Black Red Blooded Cross
9. Hate, Misery, Torture, Dismay

Score: 85 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 10 april 2018

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.