Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
  • 1 december:
  • Sabaton
Geen concerten bekend voor 26-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Casagrande (Scelerata) - 43
  • Carlos Lozano Quintanilla (Persefone) - 45
  • James Kottak (Scorpions)† - 63
  • Linnéa Vikström (Thundermother) - 33
  • Marten Andersson (Lizzy Borden) - 51
  • Stu Block (Iced Earth) - 48

Vandaag overleden:
  • Geordie Walker (Killing Joke) - 2023
  • P A Danielsson (Lion's Share) - 2004
Review

Butcher Babies - Lilith
Jaar van release: 2017
Label: Century Media Records
Butcher Babies - Lilith
Butcher Babies maakte in zijn begindagen naam met een combinatie van metal en tetten, maar deze gimmick is inmiddels al een tijdje overboord gegooid. Met een paar stukjes tape als kleding kom je blijkbaar nog altijd een heel eind, maar de nieuwigheid is er natuurlijk ook wel snel af. Dan moet het uiteindelijk om de muziek gaan draaien om relevant te blijven. Met Lilith moet het fundament hiervoor verder worden gelegd.

Voor wie nog onbekend is met de band of voor wie alleen maar bandfoto's heeft gezien: Butcher Babies is te omschrijven als een mengelmoes van metalcore en djent en heeft met Heidi Shepherd en Carla Harvey twee frontvrouwen. De dames wisselen popachtige zang af met screams en grunts, waar vooral laatstgenoemde alleraardigst uit de verf komen op deze plaat. Dit gaat allemaal samen met strakke, maar simpele riffs en solide drumwerk.

Met opener Burn The Straw Man weet de band behoorlijk te boeien, maar daarna gaan de dames en heren al snel over op de automatische piloot. Het merendeel van het materiaal is niet per se slecht, maar echt interessant wordt het zelden. Met Controller en POMONA (Shit Happens) wordt zelfs de ondergrens bereikt met respectievelijk drie en vier minuten aan ongekende droefenis.

Voor de rest blijft dit nieuwe repertoire netjes binnen de grenzen van het aanvaardbare. Met een sterke opener en een handvol degelijke tracks haalt Lilith nipt, maar succesvol, de eindstreep. Dit lukt door netjes binnen de lijnen te kleuren, maar van een zogenaamd rebelse band mag je toch wat meer verwachten. In ieder geval zal er een schepje bovenop moeten voor toekomstige releases. Met meer materiaal als dit zal Butcher Babies uiteindelijk snel in de vergetelheid raken.

Tracklist:
1. Burn The Straw Man
2. Lilith
3. Headspin
4. Korova
5. #iwokeuplikethis
6. The Huntsman
7. Controller
8. Oceana
9. Look What We've Done
10. POMONA (Shit Happens)
11. Underground And Overrated

Score: 60 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 31 januari 2018

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.