Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Review

Edge Of Paradise - Alive
Jaar van release: 2017
Label: ILS/Universal
Edge Of Paradise - Alive
Het moet toch een keer lukken, denkt Edge Of Paradise over de eigen carrière. Inmiddels is ILS, een sublabel van Universal, ingeschakeld om de naamsbekendheid te vergroten en de ep Alive aan de man te brengen. Laatst kwam de Amerikaanse formatie rond Margarita Monet speciaal voor FemME overvliegen om ook live van zich te laten horen in ons land. We schreven reeds over Immortal Waltz, de tweede full-length uit 2015 en inmiddels is er dus een nieuwe ep. Gaan we er dan toch voor warmlopen?

Op de eigenzinnige ep staan vijf nummers, die deels aansluiten bij Immortal Waltz. Verwacht een mix van Garbage, In This Moment, Aerosmith, alternatieve rock en wat uitstapjes met trip-hop en elektronica (Dust To Dust en Humanoid).

Of je hier wat mee kunt, is volledig afhankelijk wat je van de theatrale, wat slissende zang van Margarita vindt. Deze is zeer overheersend, divers, uniek en dynamisch (Humanoid). Ze heeft een groot bereik, zoals ze laat horen in de memorabele ballad Mystery, die volgt op het dansbare titelnummer en het experimentele Dust To Dust (James Bond meets Garbage). Shade Of Crazy is een kruising tussen jarentachtighardrock en alternatieve rock uit de jaren negentig.

Zo staat deze ep vol met bijzondere combinaties van stijlen. Over het algemeen beter gestructureerd dan de vorige full-length, al stonden daar beslist mooie tracks op. Ook op de ep staan mooie nummers (vooral het titelnummer en Mystery), maar nogmaals: het ligt vooral aan de zang of je wat met Edge Of Paradise kunt of niet.

Tracklist:
1. Alive
2. Dust To Dust
3. Mystery
4. Shade Of Crazy
5. Humanoid

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 4 oktober 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.