Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ignacio Ruiz (Arwen) - 47
  • Robert Vigna (Immolation) - 56

Vandaag overleden:
  • Cynthia Weil (songwriter) - 2023
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit) - 2014
Interview

Slavior
Met Wayne Findlay
Door Hans
Geplaatst in maart 2007
Op 3 april verschijnt het debuutalbum van Slavior, een band rond zanger Gregg Analla (Tribe Of Gypsies), drummer Mark Zonder (Fates Warning) en Schenker-gitarist/keyboardspeler Wayne Findlay bij InsideOut. Ik sprak met Wayne over zijn muzikant zijn, de tours met Vinnie Moore en Michael Schenker, en over het knallende debuut van Slavior.
Wayne, allereerst bedankt dat je even tijd voor me had. Even om te beginnen jouw muzikale ontwikkeling. Je startte met piano, en nu zijn gitaar en keyboards jouw werkterrrein. Wie zie je als je muzikale voorbeelden?

Voor piano en keyboard is Bach mijn grote voorbeeld, een ware meester in complexiteit en zijn toewijding aan God...verder mensen als Jon Lord, Eddie Jobson, Keith Emerson, Elton John en Jordan Ruddess.

....Elton John???

Elton is een ongelofelijk goede songwriter, performer, pianist en zanger. Ik groeide op met zijn muziek...geweldig!
Op gitaar zijn Ace Frehley, Eddie Van Halen, Yngwie Malmsteen, Jason Becker, Marty Friedman en uiteraard Michael Schenker mijn grote voorbeelden.

Wat vond je van de bands die als support act onlangs openden voor MSG?

Slavior - SlaviorPure Inc., Nikki Puppet, Faster Inferno, allemaal opkomende bands die je in de gaten moet houden. We hebben een geweldige tijd gehad op tour de afgelopen jaren. Op MySpace ben ik ook tegen een paar zeer goede bands aangelopen, trouwens.

Je carrière nam een vlucht sinds dat je met Kelly Keeling hebt samengewerkt. Hoe ging dat in zijn werk?

Oh, wij zijn al jaren heel goede vrienden. Hij is een toffe kerel en een geweldige muzikant. Mijn vrouw Deana en ik zagen hem in December met het Transiberian Orchestra. Wat een geweldige show, en Kelly kicked ass !

Maar wat heb je precies samen met Kelly gedaan in het verleden?

Ik was "guitar-technician" voor Kelly tijdens Guitar Zeus II en hun optreden op de NAMM in 1996. We hebben samen in bands gezeten, opgetreden met Carmine Appice en en Spencer Davis in Alaska, hij was even vocalist van MSG in 1999 en uiteraard werkten we samen op het Tales of rock 'n roll album, waar hij Big Deal in heeft gezongen, toch wel mijn favoriet van het album. Zelf heb ik op één of twee nummers de gitaarpartijen gedaan op Kelly's album Giving sight to the eye; ja, ik ben en blijf wel bij met wat Kelly deed en doet

Je hebt ook meegespeeld (keyboards) op Vinnie Moore's live album. Hoe kijk je daar op terug?

Dat was een opwindende tijd! Spelen in een band met Vinnie was echt geweldig, zoiets vergeet ik nooit meer. Hij is een supergitarist!

In wat verschilt Vinnie van Michael Schenker?

Pfoe, da's een moeilijke....het zijn eigenlijk allebei legendes, maar ieder op zijn geheel eigen manier. En Vinnie speelt nu in UFO, hahahaha! Ook persoonlijk zijn het goeie kerels, al is Vinnie meer de grapjas en Michael meer de Maestro. Van hun beider spel heb ik heel veel geleerd; ik probeer altijd te leren van de mensen met wie ik speel want ik vind het belangrijk dat muzikanten groeien en zich ontwikkelen.

Je hebt de langste staat van dienst bij MSG als muzikant. Nou zegt men dat Michael niet de makkelijkste is om mee te werken. Hoe kijk jij terug op je MSG tijd?

Ik heb geweldige herinneringen aan die tijd. De beste in jaren, zelfs...maar het touren is niet altijd makkelijk, alhoewel ik hoop ook in 2007 weer veel "on the road" te zijn.

Wat vind je er van dat Rev Jones als bassist is opgestapt? Heb jij iets van doen met de muzikanten die Michael aantrekt?

Dat is volledig aan Michael.

Heb je invloed op de muziek die MSG maakt en die Michael schrijft?

Qua composities: op het laatste album schreef ik de keyboard melodielijnen, de 7-snaar-gitaarpartijenen 2 gitaarsolo's. Live speel ik alles zoals ik denk dat het moet klinken; dat maakt het leuk.

Het album van Slavior. Ik heb hem net gehoord en hij is.... divers. Hoe zou jij Slavior's muziek omschrijven?

Als prog/metal/rock met veel verschillende invloeden dus dat heb je goed gehoord.

Slavior

Wat zijn de plannen met Slavior rondom de release van het album?

We hebben net in januari 2 shows gedaan in California, en hopelijk gaan er nog heel veel volgen!

Ook in Europa?

Hopelijk wel, die plannen zijn in de maak.

Tenslotte, Wayne, hoe hou je contact met de muziekwereld en met fans?

Fans zijn het allerbelangrijkste. Zonder fans stelt een band niks voor. De laatste tijd luister ik ook veel naar bands als Meshuggah en Matisyahu. Ik probeer zoveel mogelijk stijlen bij te houden. Internet is daar overigens een prima middel voor.

OK Wayne, bedankt voor je toelichting en heel veel succes met Slavior.

Heel graag gedaan Hans, en de groeten aan alle Metalfan lezers!

Dynamo Metalfest 2026

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.