Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 27-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss)† - 75
  • Brian MacLeod (Wire Train) - 64
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 80
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 72
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 53
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 78
  • Koen Romeijn (Detonation) - 47
  • Mårten Hagström (Meshuggah) - 55
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 50
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 44
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 42
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 60
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 49
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 53
  • Tara McLeod (Kittie) - 42
  • Theodor Kittelsen (illustrator)† - 169
  • Tschibu (Gurd) - 55

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Interview

Figure Of Merit
Door Patrick T.
Geplaatst in mei 2005
Het in Minneapolis gesitueerde Figure of Merit bracht onlangs op het uitstekende Code:Breaker label z'n tweede album, Vatic, uit. Een wat populaire doch ijzersterke mengelmoes van metal, hard/noisecore en Neurosis-invloeden, met veel kracht en furie ten gehore gebracht. Om te voorkomen dat een dergelijk fraai album hier op Metalfan verloren gaat in de schijnbaar oneindige stroom van flauwe, middelmatige death- en powermetal platen, leek een interview de beste manier om Figure of Merit nogmaals onder de aandacht te brengen.
Allereerst gefeliciteerd met jullie uitstekende nieuwe album Vatic.

Figure Of Merit - VaticBedankt. We zijn er erg blij mee dat Vatic in Europa uitgebracht is, en we zijn tevreden met de recensies die we tot nu toe gekregen hebben. Onze muziek lijkt meer gewaardeerd te worden in Europa dan in de Verenigde Staten. De recensies lopen uiteen van middelmatig tot zeer positief, en geen enkele is negatief.

Dat is mooi om te horen. Om de koe maar meteen bij de horens te vatten, die viervoudige vocale aanpak van jullie mag er wezen, vooral in het nummer Parts Broken and Juxtaposed. Wat draagt elk bandlid precies bij op het vocale vlak?

We hebben allemaal een opvallend verschillende toon als we schreeuwen, wat een gave dynamiek oplevert. Live is het effect zeer krachtig, als we alle vier onze hersenen eruit staan te schreeuwen. Met name in een nummer als Parts Broken…, als de vocalen elkaar afwisselen.

Vóór het horen van Vatic was ik niet bekend met Figure of Merit. Op wat voor manier verschilt het nieuwe album met jullie vorige plaat, Shaping the Antistrain?

Vatic is veel meer een vertegenwoordiging van onze live-sound. Zowel de muziek als de productie is een stuk rauwer en wat minder ‘artsy' als Shaping the Antistrain.

Hoe zijn jullie uiteindelijk bij het relatief nieuwe Code:Breaker label terechtgekomen?

Duncan van Code:Breaker werd op stonerrock.com blootgesteld aan onze muziek, die hij erg goed vond. Hij nam contact met ons op, en wij waren gelijk geïnteresseerd. Het is een grote eer om één van de eerste bands te zijn die het label tekende. Alle bands van Code:Breaker zijn vernieuwend en uniek.

Figure of Merit is onderdeel van een vrij nieuwe liga van frisse hardcore/metal bands, die met de dag groter en sterker lijkt te worden. Van Neurosis tot Today is the Day, van Cult of Luna tot Isis, veel bands in het ‘genre' zijn ijzersterk.

We hebben ons nooit echt met een bepaalde scene geassocieerd. De bands die je nu noemt zijn zeker geweldig, en hebben een grote invloed gehad op de ontwikkeling van onze muziek. Wat wij doen beschouwen we echter meer als een emotionele ontlasting van de ziel. Onze nummers schrijven we in de eerste plaats voor onszelf, en we hopen dat andere mensen er net zoveel van genieten als wij, wanneer we de nummers schrijven en spelen.

Figure Of Merit

Wat denk je dat de toekomst in petto heeft voor Figure of Merit?

In ieder geval een nieuwe release op Code:Breaker (2006) en meer progressie in onze muziek. De nummers die we nu schrijven voor het volgende album zijn zwaarder en abstracter dan die van Vatic. Tekstueel en muzikaal gaan we meer aandacht schenken aan elke track.

Traditionele vraag: Welke platen heb je de laatste tijd veel gedraaid?

Muzieksmaak verschilt per bandlid, maar we luisteren allemaal naar Today is the Day, Neurosis, Black Sabbath, Helmet, en Fugazi. Om maar wat te noemen.

Hoe groot is de kans dat we jullie hier binnenkort in Nederland live kunnen zien?

Dat zou een droom zijn die uitkomt! Maar we zullen eerst een flinke stapel platen moeten verkopen voordat we daarheen kunnen komen, want het is erg duur om met onze apparatuur op reis te gaan. Het zou echt geweldig zijn om op een metalfestival te spelen, maar op het moment zijn we al erg blij dat Vatic in Holland en de rest van Europa geluisterd wordt!

Bospop

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.