Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Siegel (Infectious Grooves) - 57
  • Carlos Delgado (Crimson Death) - 50
  • Dave Culross (Malevolent Creation) - 52
  • Jaap Relou (For I Am King) - 42
  • Jape Perätalo (To/Die/For) - 52
  • Johan Edlund (Tiamat) - 55
  • Johnny Kelly (Type O Negative) - 58
  • Lisa Miskovsky - 51
  • Robin Trower (Procol Harum) - 81
  • Santtu Lonka (To/Die/For) - 48
  • Shlomit Levi (Orphaned Land) - 43
  • Thomas Mayer (Superior) - 59

Vandaag overleden:
  • Brad Delp (Boston) - 2007
  • Henrik Johansson (Apostasy) - 2006
  • Keith Olsen (producent) - 2020
Review

Helker - Firesoul
Jaar van release: 2017
Label: AFM Records

Helker - Firesoul

In 2013 maakte het Argentijnse Helker de sprong in het diepe met het fijne Somewhere In The Circle. Het was de eerste plaat in het Engels en heeft de band geholpen om ook buiten Zuid-Amerika bekend te worden. Firesoul is de tweede plaat in het Engels, maar voor liefhebbers is deze ook te streamen in het Spaans. De productie is wederom in handen van Mat Sinner (Sinner, Primal Fear), met wie de groep kennis maakte tijdens een tour met Primal Fear.

Somewhere In The Circle kon rekenen op enthousiaste reacties en met Firesoul zal dat niet anders zijn. De band heeft het hoge niveau vastgehouden en wellichts zelfs weten te overtreffen. Niet gek ook, want Helker bestaat al bijna twintig jaar. De heavy/powermetal van de mannen weet moeiteloos te overtuigen en doet denken aan Judas Priest, Primal Fear, maar vooral ook aan het hardere werk van Dio. Dat laatste komt vooral door de getalenteerde Diego Valdez die het stemgeluid van de kleine legende sterk benadert. De samenwerking met onder andere Tim Ripper Owens op het voorgaande album heeft daarnaast zijn vruchten afgeworpen, want Valdez heeft af en toe ook wel wat weg van deze Amerikaan. Het resultaat is een topzanger met een geweldige overtuigingskracht en diversiteit in zijn stem. Dat werkt goed bij snelle knallers als Fight en de titelsong, maar weet ook een ballad als Empty Room naar een hoger niveau te tillen.

Niet alleen de zang is haarfijn in orde, ook de instrumentale partijen mogen er zijn met een strakke ritmesectie en virtuoos gitaarspel. Het geluid is over het algemeen moddervet en lekker vies met een heerlijk ruig randje. Dat het erg Europees klinkt, is niet verwonderlijk met Mat Sinner als producent. Vette metaltracks als Fight en Break Your Chain mogen er zijn en zullen powermetalliefhebbers direct interesseren. Maar ook het tragere werk is om je vingers bij af te likken met mooie ballads als The One en Empty Room.

Firesoul bevat twee bonustracks waarvan de Black Sabbath-cover Neon Knights het meest opvallend is. Het klinkt bijna alsof Dio zelf een moderne, opgepoetste versie zingt van deze klassieker. Het nummer zal nooit vervelen en het is mooi dat in handen van deze capabele artiesten het nog altijd net zo fonkelt als het origineel. Firesoul is dan ook een onverdeeld succes dat liefhebbers van Primal Fear en Dio zeker zal aanspreken.

Tracklist:
1. Genesis (Intro)
2. Fight
3. For All The Eternity
4. Playing With Fire
5. The One
6. Where You Belong
7. You Are In My Heart
8. Empty Room
9. Leaving Out The Ashes
10. Stay Away
11. Break Your Chains
12. Firesoul
13. Rise Or Fall (bonustrack)
14. Neon Knights (Black Sabbath-cover)

Score: 84 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 20 mei 2017

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.