Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
Geen concerten bekend voor 03-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Steer (Carcass) - 56
  • Csaba "Csibe" Czébely (Wisdom) - 50
  • Damir Adžic (Alogia) - 47
  • Daniel Bugno (Arise) - 49
  • Don Barnes (38 Special) - 73
  • Erik Grönwall (H.E.A.T) - 38
  • Hornyák Balázs (Wisdom) - 50
  • Jan Hrubý (Framus 5) - 77
  • Jimmie Strimell (Nightrage) - 45
  • Joseph Conrad (auteur)† - 168
  • Kenneth McGowan (fotograaf) - 85
  • Kostas Theoharis (Blade Of Spirit) - 49
  • Mark Shelton (Manilla Road)† - 68
  • Mickey Thomas (Starship) - 76
  • Ozzy Osbourne (Black Sabbath)† - 77

Vandaag overleden:
  • Ian McLagan (Faces) - 2014
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots) - 2015
Review

Lost Opera - Hidden Sides
Jaar van release: 2016
Label: Dooweet Records
Lost Opera - Hidden Sides
Lost Opera is een symfonische metalband uit Normandië, die zich laat inspireren door onder andere Epica, Myrath, Kamelot en Rammstein. De groep is sinds 2007 in verschillende samenstellingen actief. In 2011 verschijnt Alchemy Of Quintessence en vijf jaar later ligt Hidden Sides in de winkels.

Na een standaard-intro geven de mannen uit Évreux muzikaal een verzorgd visitekaartje af. Zowel Today I Cry als Follow The Signs bevatten strakke riffs die goed samenvallen met de keyboardmelodieën. Hier en daar zit er een proggy of folky twist in de muziek, maar doorgaans is het songmateriaal toegankelijk. Af en toe komen er metalcore- of Rammsteinriffs (So Wrong) langs. De productie is krachtig en de master van Jacob Hansen scoort een dikke voldoende.

Het gaat echter fout met de vocale bijdrage. De grunts gaan nog wel, maar de theatrale cleane zang is ondermaats. Dat ligt voor een deel aan het feit dat deze een heel duidelijk niet-Engels accent bevat. Dat is in meerdere tracks een storende factor. Zodanig zelfs dat je niet snel geneigd bent om verder te luisteren. Luister maar eens naar May I?. Bovendien duikt de extreme zang soms op in passages waarin deze minder goed past (O.P.S.).

Jammer, want de mix van symfonische klanken en moderne melodeath is verder aangenaam. Goed, de folkmelodie middels fluit in Betrayal ligt meer op de muziek dan dat deze er onderdeel van uitmaakt, maar dat is een uitzondering. Met de ideeën zelf is niet veel mis. Dit blijkt onder meer uit het fijne So Wrong, het aandoenlijke einde van My Silent Hill of de versterkende combinatie van gitaar- en toetsenwerk in The Lonely Owl. De theatrale zang doet helaas ook hier afbreuk aan de compositie. The Weight Of The Cross sluit het album dan wel weer mooi bombastisch af.

Het moge duidelijk zijn dat Hidden Sides slechts voor weinig metalliefhebbers een aangename plaat is. Er ontbreekt een eenheid in de sound. Muzikaal is het zeer behoorlijk, maar de vocalen missen regelmatig de aansluiting. Mocht je geen problemen hebben met theatrale zang met een accent, dan kun je gerust onderstaande videoclip eens bekijken en beluisteren en je verdiepen in het andere songmateriaal en het concept dat aan deze release verbonden is.

Tracklist:
1. The Inquisitor
2. Today I Cry
3. Follow The Signs
4. Rage
5. Betrayal
6. The Lonely Owl
7. The Sinner
8. May I?
9. So Wrong
10. OP.S.
11. My Silent Hill
12. The Weight Of The Cross

Score: 63 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 17 februari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.