Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Stockdale (Wolfmother) - 50
  • Chris Cornell (Soundgarden)† - 62
  • Howard Jones (Killswitch Engage) - 56
  • Jay Jay French (Twisted Sister) - 74
  • John Lodge (The Moody Blues)† - 83
  • Shorty Medlocke (Blackfoot)† - 114
  • Stone Gossard (Pearl Jam) - 60

Vandaag overleden:
  • Chester Bennington (Linkin Park) - 2017
  • Gary Kellgren (producent) - 1977
Review

R.I.P. - In The Wind
Jaar van release: 2016
Label: RidingEasy Records
R.I.P. - In The Wind
Mooi artwork trekt me aan zoals stront voor vliegen. Een goede tekening, schilderij of foto is natuurlijk slechts een deel van de belevenis, maar het werkt uitnodigend. Ik heb verschillende bands ontdekt, puur en alleen omdat het hoesje me aansprak en velen zullen kennisgemaakt hebben met een band als Iron Maiden vanwege de iconische plaatjes. Ik zal niet ontkennen dat ik bij R.I.P. terecht ben gekomen omdat ik deze tekenstijl geweldig vind.

Muzikaal klinkt het allemaal niet onaardig. Dit Amerikaanse viertal speelt graag klassieke uptempo doom. Originaliteit speelt geen enkele rol op In The Wind en helaas geldt dat ook voor de kwaliteit. Nu wil ik ook niet beweren dat het album slecht is, maar in de dikke lagen fuzz en tussen de vele wah-wah-solo’s zijn geen goede songs verborgen. R.I.P. speelt vooral op safe. Het geluid is prettig en wie zichzelf regelmatig flink verdooft met een goede joint zal deze plaat over het algemeen wel kunnen waarderen.

Op deze manier zal R.I.P. in elk geval geen potten breken. Dit album ligt op zich lekker in het gehoor, maar heeft nauwelijks tot geen spanning te bieden. Er is vooral flink gespiekt bij Saint Vitus en de frontman heeft bijna hetzelfde stemgeluid als Wino. Achter dat mooie artwork schuilt een heel doordeweeks album.

Tracklist:
1. The Scythe
2. In The Wind Pt. 1
3. Tremble
4. Black Leather
5. Smoke & Lightning
6. In The Wind Pt. 2
7. The Tombstone
8. Bereaved
9. Brave In The Grave
10. In The Wind Pt. 3

Score: 62 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 12 februari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.