Fleddy Melculy
    24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
  • 27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Wyman (The Rolling Stones) - 90
  • Blake Ibanez (Power Trip) - 35
  • Hreinn Logi Gunnarsson (Nevolution) - 42
  • Kevin Ridley (Skyclad) - 69
  • Peter Dolving (The Haunted) - 57
  • Rowland S. Howard (The Birthday Party)† - 67

Vandaag overleden:
  • Maarten "Ploegbaas" Luysterburg (Brutus) - 2006
  • Marcie Free (King Kobra) - 2025
  • Steve Riley (L.A. Guns) - 2023
Review

Pandora's Key - Prometheus' Promise
Jaar van release: 2017
Label: Eigen Beheer
Pandora's Key - Prometheus' Promise
Pandora's box is alom bekend, maar naast de magische doos verrijkte Zeus haar ook met weetgierigheid. Elke god of godin gaf iets aan haar mee toen ze naar de aarde gezonden werd. Zo hing Hades op het laatste moment een ketting om haar nek met een sleutel eraan. Nancy Richardson Fischer schreef er in Pandora's Key (het eerste deel van The Key Trilogy) over en de gelijknamige band uit Breda is naar het begrip vernoemd.

Momenteel bestaat de in augustus 2014 opgerichte symfonische metalformatie uit zangeres Maaike Rijk (ex-Tremor, ex-Cassiopeia), gitarist Sebastiaan Pongers (Rhovanion), bassiste Regine Lotstra, toetsenist Desmond Robberegt (ex-Xystus, ex-Day Six) en drummer Patrick Sacre (ex-FireForce, ex-Mondvolland). Na een klein aantal optredens strandde het kwintet vorig jaar in de halve finale van de FemME-battles, maar met de kersverse debuut-ep op zak lijkt een optreden op het festival een kwestie van tijd.

Prometheus' Promise is namelijk een prima visitekaartje. Na de intro, waarin wordt gesproken over een man (met de sleutel) die een verwoestend vuur in Constantinopel (1453) overleeft, laat het kwintet horen waar het toe in staat is. Shattered is een vrij standaard nummer met een catchy refrein. Daarna gaat het niveau omhoog met de goed opgebouwde powerballad Ephemeral Eternity. Het titelnummer is beslist een van de hoogtepunten. Het bevat zeer fraai toetsenwerk van Desmond en ook in Final Chapter laat hij van zich horen. De eerste single van deze release verrast met een Amaranthe-achtige keyboardmelodie en blijft goed hangen middels de pakkende zanglijnen.

Ondanks de lofzang, zijn er wel verbeterpunten. Zo zal niet iedereen de extreme vocalen van Sebastiaan, die in een paar tracks opduiken, kunnen waarderen. Ze missen wat kracht en hadden achterwege gelaten mogen worden. En over power gesproken, de drums hadden wel wat steviger in de mix mogen staan ten opzichte van de keyboardpartijen in Shattered. Maaike beschikt over een prettige zangstem. Ze zingt zuiver, al is het in de afsluiter op het randje. Haar stem komt in de ballad mooi tot zijn recht en over de hele lengte van deze release zorgt ze voor veel memorabele momenten.

De dames en heren verdienen beslist een compliment voor dit product dat goed verzorgd is met artwork van grafisch ontwerper Boy D'Hont. Voor een debuut is dit een zeer prettige kennismaking. Het toetsenwerk is sfeerbevorderend, het gitaar- en drumwerk is voor deze stijl afwisselend te noemen en ook de tracks hebben een eigen identiteit. Beslist de moeite waard voor fans van Within Temptation, The Gathering, Beyond God en soortgenoten.

Tracklist:
1. Shattered
2. Ephemeral Ethernity
3. Prometheus' Promise
4. Final Chapter

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 8 februari 2017

    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.