Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Review

Geezer - Geezer
Jaar van release: 2016
Label: Ripple Music

Geezer - Geezer

“Cosmic stoner blues” en “heavy psychedelic riff rock”. Met onder andere deze termen omschrijft het Amerikaanse Geezer zich op Facebook. Deze termen zeggen in feite niet veel. Toch geeft het hier de essentie van de muziek van Geezer goed weer. Aan de ene kant is de muziek van deze groep te omschrijven als ongecompliceerde, riffgeoriënteerde stoner. Aan de andere kant schuwt dit trio uit Kingston (New York) het niet om de psychedelische kant te verkennen. De tweede full-length Geezer staat dan ook in het teken van enerzijds kortere, rechttoe rechtaan songs en anderzijds lange, uitgesponnen composities, waarin de tijd genomen wordt.

Het is niet ondenkbaar dat Geezer gecharmeerd is van (The) Melvins. Niet dat dit trio zo experimenteel te werk gaat als deze grondleggers van sludge, maar is het vooral de zang en de prominente aanwezigheid van de ritmesectie die een adoratie voor Melvins verraden. Pat Harringtons stem vertoont zeker overeenkomsten met die van Buzz Osbourne en de stijl van drummen van Chris Turco doet erg denken aan Melvins-trommelaar Dale Crover. Het album opent rechtdoorzee met Sunday Speed Demon dat qua vuigheid wel wat weg heeft van Motörhead en Orange Goblin. Met One Leg Up en Stoney Pony windt Geezer er ook geen doekjes om. Het is klinkklare en vinnige stoner, voorzien van seksueel getinte songteksten.

Met deze directe nummers is niet veel mis, maar met het drieluik Sun Gods, Bi-Polar Vortex en Dust laat Geezer een betere indruk achter. Deze drie songs hebben elk een speelduur van rond de acht, negen minuten. De basis voor deze songs blijft de ronkende ritmesectie, maar Geezer kiest hier voor een geduldige aanpak, wat leidt tot een aantal uitgestrekte, dweperige passages. Vooral in Dust zet de band een mooie, melancholische sfeer neer en laat deze horen een oor voor pakkende melodielijnen te hebben. Geezer is geen foutloos album. Qua songwriting is er zeker nog ruimte voor verbetering. Ook ontbreekt het Geezer nog een beetje aan een eigen identiteit. Hoewel deze plaat als geheel net wat tekortkomt, zijn er genoeg positieve aanknopingspunten voor de toekomst.

Tracklist:
1. Sunday Speed Demon
2. One Leg Up
3. Sun Gods
4. Bi-Polar Vortex
5. Dust
6. Hangnail Crisis
7. Superjam Maximus
8. Stoney Pony

Score: 75 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 9 januari 2017

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.