Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2025 is uitgebracht?

All That Remains - Antifragile
Ande - De Schemering Van Werelden
Avatarium - Between You, God, The Devil And The Dead
Besna - Krásno
Century - Sign Of The Storm
Ethereal - Miserere
Ferrymen - Iron Will
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grave Digger - Bone Collector
Great Old Ones - Kadath
Halo Effect - March Of The Unheard
Harakiri For The Sky - Scorched Earth
Hazzerd - The 3rd Dimension
Hellacopters - Overdriver
Labyrinth - In The Vanishing Echoes Of Goodbye
Night Flight Orchestra - Give Us The Moon
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prorok Ilja
Pentagram - Lightning In A Bottle
Stick To Your Guns - Keep Planting Flowers
Tokyo Blade - Time Is The Fire
Tremonti - The End Will Show Us How
Veil Of Conspiracy - Shape Of Grief
Wardruna - Birna
een ander studio-album uit januari 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 februari:
  • Adrian Vandenberg: My Whitesnake Years
  • Siamese, Chaosbaby en Blackgold
  • 9 februari:
  • Ankor, Conquer Divide en Future Static
  • Queensrÿche en Night Demon
  • TesseracT en Novelists
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 11 februari:
  • Bullet For My Valentine en Trivium
  • 13 februari:
  • Geoff Tate
  • 14 februari:
  • Cobra The Impaler
  • Motionless in White, Fit For A King en Brand Of Sacrifice
  • Neander
  • Unleash The Archers, Striker en Seven Kingdoms
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Farrell (Linkin Park) - 48
  • Gas Lipstick (HIM) - 54
  • Morgan "Mogge" Löfstedt (Wulfgar) - 42
  • Paul Barker (Ministry) - 66
  • Peter Wichers (Soilwork) - 46
  • Pytten (Blind Date) - 75
  • Vince Neil (Mötley Crüe) - 64

Vandaag overleden:
  • Burt Bacharach - 2023
  • Tony Destra (Cinderella) - 1987
Review

Sumerlands - Sumerlands
Jaar van release: 2016
Label: Relapse Records
Sumerlands - Sumerlands
Sumerlands is een van de vele bands van Phil Swanson. "Phil wie?" hoor ik je waarschijnlijk al zeggen. Nu zijn bands als Vestal Claret, Seamount en Briton Rites niet bepaald de meest in het oog springende namen, maar Hour Of 13 bracht in de afgelopen tien jaar drie zeer verdienstelijke albums uit. Niet in de laatste plaats goed materiaal vanwege de krachtige zang van Swanson. Na zijn vertrek raakte hij betrokken bij het oprichten van Sumerlands, waarvan het debuutalbum onlangs in de platenbakken verscheen.

Tot nu hoor ik vrij wisselende meningen over Sumerlands voorbijkomen. Het meest bizarre is wel dat deze band door sommigen wordt afgedaan als een kloon of een meelifter (op het succes) van Ghost. Het is een nogal respectloze opmerking voor iemand die zijn strepen in de underground al lang verdiend heeft. Daarnaast liggen de muziek en thematiek erg ver van het horrorspektakel van het Zweedse, gemaskerde gezelschap af. Sumerlands is in hoofdlijnen een klassieke heavy metalband. De flirts met doom verdienen ook zeker een vermelding.

Het zal je dan ook niet verbazen dat dit debuut niet bepaald een van de meest originele platen van 2016 is. Het is gelukkig wel een heel degelijk werkstuk geworden waarop de kwaliteiten van de muzikanten afzonderlijk duidelijk naar voren komen. Het vormt alleen nog geen samenhangend geheel. Het klinkt wel goed, maar de songs zijn vooral een verzameling van goede stukken. Er wordt niet echt in dienst van het lied gedacht. Dat valt toch wel enigszins tegen van onder andere het gitaristenduo van Eternal Champion, die met deze band misschien wel het beste epic metalalbum van 2016 afleveren.

Sumerlands klinkt vooral goed, maar laat geen blijvende indruk achter.Seventh Seal, The Guardian en Spiral Infinite zijn net wat interessanter dan de rest. Er is nog veel wat verbeterd kan worden, maar eigenlijk hadden we wel wat beters mogen verwachten van deze veteranen. We blijven hoop houden.

Tracklist:
1. The Seventh Seal
2. The Guardian
3. Timelash
4. Blind
5. Haunted Forever
6. Spiral Infinite
7. Lost My Mind
8. Sumerlands

Score: 70 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 27 november 2016

Zoeken
    7 februari:
  • Dream Theater - Parasomnia
  • Jinjer - Duél
  • Majestica - Power Train
  • Morast - Fentanyl
  • Obscura - A Sonication
  • Thundermother - Dirty & Divine
  • 11 februari:
  • Prehistoria - Cryptic Halo
  • 14 februari:
  • Blood Cult - We're Gonna Take Your Soul
  • Carcolh - Twilight Of The Mortals
  • Dawn Of Solace - Affliction Vortex
  • Dynazty - Game Of Faces
  • Hangman's Chair - Saddiction
  • Lacuna Coil - Sleepless Empire
  • Loanshark - No Sins To Confess
  • Mantar - Post Apocalyptic Depression
  • Raven - Can't Take Away The Fire
  • Vénus Bleue - Infàme Nectar
Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.