Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Flake" Lorenz (Rammstein) - 59
  • Derek Lawrence (producent)† - 84
  • Fallon Bowman (Kittie) - 42
  • George Hardie (illustrator) - 81
  • Joey Cape (Lagwagon) - 59
  • Logan Mader (Machine Head) - 55
  • Paul Raymond (UFO)† - 80
  • Pierre Vervloesem (X-Legged Sally) - 61
  • Thomas Lindner (Schandmaul) - 51
  • Viesturs (Infected) - 42
  • Zak Tell (Clawfinger) - 55

Vandaag overleden:
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service) - 1994
Review

Mentation - Circle of Perpetual Occulation
Jaar van release: 2003
Label: Eigen Beheer
Mentation - Circle of Perpetual Occulation
Voor me ligt de debuut demo van het Nederlandse Mentation. Een band die qua muziek geworteld zit in de melodieuze death metal.
De band is bezig sinds het jaar 2000 en dit is dus het eerste wapenfeit dat men los laat op de niets vermoedende mensheid.

Deze cd-demo bevat 4 tracks die samen goed zijn voor 25 minuten death metal muziek.
De productie allereerst is zeer redelijk, voor alle instrumenten is genoeg ruimte in het geheel en kenmerkend is het avontuurlijke nogal hard ingemixte basgitaar werk.
Keyboards worden niet gebruikt en de band moet het vooral hebben van melodieuze riffs die de muzikale koers van de band bepalen. Qua zang word er behoorlijk woest op los gekrijst en op bepaalde momenten klinken er ook zware grunts mee op de achtergrond.

De demo opent met het pakkende Fragile. De band lijkt op het eerste gehoor geïnspireerd te zijn door een band als Dissection , maar die genialiteit word nergens behaald. De ritmes liggen lekker in het gehoor en het spel van de bandleden is strak. De productie geeft de muziek een lekker ruwe feel zodat men de band niet kan vergelijken met melodieuze semi-death metal bands als In Flames of Dark Tranquillity.
De muziek bevat een hoop tempowisselingen zodat de verveling niet al te snel toeslaat. Klonk de opener nog meer aan de mid-tempo kant, de daaropvolgende twee nummers ; Suicidal Thoughts en The Perpetual Quest zijn meer hak en stamp nummers waarin ook enkele tragere passages voorkomen. Vooral in laatstgenoemd nummer valt het gitaarwerk positief op binnen het geheel en drummer Ivo weet alle gaten vakkundig dicht te rossen.
De cd wordt afgesloten met het afwisselende Prevaricator waarin sterke riffs langskomen. Origineel is het allemaal niet en soms klinkt het nog ietwat gewoontjes (echte uitschieters zijn nog niet aanwezig) , maar de band kan zeker spelen en dat is het belangrijkst.

Al met al zeker een aardige demo met nog een aantal kleine kinderziektes. Potentie schuilt er zeker in en ik ben ook benieuwd hoe lang het zal duren voordat deze band zal worden opgepikt door een label.
Het artwork is alvast schitterend (verzorgd door Kris Verwimp) en tekstueel is men ook niet de zoveelste bloody gore band.
Mensen die de demo willen hebben , kunnen hem bestellen voor 7,50 euro door een mailtje te sturen naar Info@mentation.nl. Meer informatie is de vinden op onderstaande website. Een zeer aardige demo.

Tracklist
1. Fragile
2. Suicidal Thoughts
3. The Perpetual Quest
4. Prevaricator

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 25 februari 2004

Meer Mentation:

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.