Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Fitzgerald (Night Ranger) - 76
  • Charly Steinhauer (Paradox) - 62
  • Jennifer Haben (Beyond The Black) - 30
  • Maggy Luyten (Nightmare) - 57
  • Mike Smith (Suffocation) - 54
  • Ryan McCombs (Soil) - 51
  • Scott Kelly (Neurosis) - 58

Vandaag overleden:
  • Biz Markie - 2021
  • Jon Lord (Deep Purple) - 2012
Review

Darkher - Realms
Jaar van release: 2016
Label: Prophecy Productions
Darkher - Realms
Ja, probeer maar eens het geluid van Darkher te omschrijven voor een metalpubliek. Het is ongelooflijk zwaar, duister en meeslepend. Het is geen metal en daarmee lijkt het wel een contradictie. Ik kan wachten tot er commentaar komt, maar het lijkt me beter jullie ervan te overtuigen waarom Darkher de moeite van het bespreken (en het hoge cijfer hieronder) waard is.

Niet veel mensen kennen Darkher in elk geval. Dit bandje speelde vorig jaar op Roadburn in de Stage 01. Ik heb haar gemist, omdat ik te laat was om me in deze voormalige bezemkast te drukken. Op Into The Void volgt de herkansing. Ik wil de spanning niet langer ophouden, maar als ik zeg dat ik omschrijvingen tegenkom als ethereal wave, wordt je daar vast niet wijzer van. Gothic rock lijkt het ook niet helemaal te zijn. De muziek van Darkher draait voor het grootste deel om de atmosfeer. Realms is in elk geval erg geschikt als soundtrack voor een post-apocalyptische film. Nihilisme viert hoogtij op dit werkje. Zodra Jayn begint te zingen, klinkt het bijna meelijwekkend. Op een schitterende manier uiteraard.

Op eigen wijze is Darkher heel intens. Waar metalbands dat bereiken met veel herrie, doet Darkher dat met stiltes. Gitaar en drums hoor je niet veel. Een nummer als Wars zal bij iedere doomliefhebber in de smaak kunnen vallen. Daar zit namelijk net wat meer dynamiek in. Toch zet Darkher juist vanwege de leegtes een dijk van prestatie neer. We mogen hier met recht spreken van een van de meest memorabele platen van 2016. Liefhebbers van Chelsea Wolfe kunnen dit album blind aanschaffen.

Tracklist:
1. Spirit Waker
2. Hollow Veil
3. Moths
4. Wars
5. The Dawn Brings A Saviour
6. Buried Pt. I
7. Buried Pt. II
8. Foregone
9. Lament

Score: 84 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 25 oktober 2016

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.